RPS stawia na współpracę

Radomszczańskie Porozumienie Społeczne oficjalnie rozpoczęło kampanię wyborczą. Podczas spotkania przedstawiono łącznie 41 kandydatów startujących...

Radomszczańskie Porozumienie Społeczne oficjalnie rozpoczęło kampanię wyborczą. Podczas spotkania przedstawiono łącznie 41 kandydatów startujących do Rady Powiatu Radomszczańskiego oraz omówiono program wyborczy, zakładający m.in. rozbudowę infrastruktury drogowej, poszerzanie bazy sportowo-rekreacyjnej czy poprawę funkcjonowania służby zdrowia. Jednak priorytetem dla RPS jest przede wszystkim dobra współpraca z sąsiednimi jednostkami samorządu terytorialnego.

 

RPS stawia na współpracę samorządów terytorialnych, dzięki której realizacja kosztownych inwestycji będzie przebiegała dużo sprawniej

 

Jak podkreśla prezes Radomszczańskiego Porozumienia Społecznego Jacek Ciecióra, program wyborczy RPS ma być programem normalności, nakierowanym na rozsądkowe podejście do wszystkich tematów, które wynikają z istoty działania samorządu powiatowego, takich jak oświata ponadgimnazjalna, służba zdrowia, bezpieczeństwo publiczne i społeczne, a także odpowiedzialność za infrastrukturę drogową podległą powiatowi.

 

- Przede wszystkim jesteśmy nakierowani na współpracę na dobrą okoliczność funkcjonowania powiatu z wszystkimi samorządami gminnymi na terenie powiatu radomszczańskiego. Zawsze staraliśmy się dobrze współpracować z gminami, żeby gospodarz, jakim jest gmina, była bliżej zadań powiatowych - wyjaśnia prezes RPS Jacek Ciecióra, dodając jednocześnie, iż poprzednie kadencje nacechowane były brakiem współpracy z Miastem Radomskiem.

 

Zdaniem prezesa Ciecióry, do prawdziwej współpracy między dwoma samorządami nigdy nie doszło, a brak wspólnego działania przełożył się na gorszą jakość samorządności.

 

- Chcemy nawiązać dobrą współpracę z miastem, ponieważ należy pamiętać, że liczba mieszkańców Radomska stanowi blisko połowę mieszkańców powiatu. Jeżeli chodzi o miasto, to chcemy się skupić na modernizacji infrastruktury drogowej oraz pozyskiwaniu funduszy ze źródeł zewnętrznych, ponieważ wspólne projekty są lepiej punktowane i przez to prawdopodobieństwo pozyskania środków finansowych jest znacznie większe - wyjaśnia Jacek Ciecióra, który zauważa, iż dzięki działaniu w porozumieniu z innymi samorządami można zrealizować inwestycje, których realizacji nie udźwignie pojedynczy samorząd.

 

Jako przykład takiego działania prezes Ciecióra wskazuję potrzebę budowy basenu z prawdziwego zdarzenia.

 

- Realizacja takiej inwestycji tylko przez jeden samorząd jest bardzo trudna, natomiast działając razem, mamy większe pole do popisu - dodaje.

 

Program wyborczy Radomszczańskiego Porozumienia Społecznego zakłada rozbudowę infrastruktury drogowej, wspieranie rozwoju oświaty i kultury, poszerzenie bazy sportowej i rekreacyjnej, poprawę bezpieczeństwa publicznego i funkcjonowania służby zdrowia oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych na realizację celów związanych z rozwojem infrastruktury powiatu.

 

- Startujemy po to, żeby zmienić powiat i miasto, nie robimy tego dla własnych korzyści czy układów. Nie ukrywam, że osobiście startuję dla ludzi młodych, którzy wyjeżdżają z miasta. Chcę zmienić miasto w ten sposób, by młodzież miała w nim perspektywy i nie wyjeżdżała. Osobiście jestem skupiony wokół oświaty i z tym wiążę swoje przyszłe działania - wyjaśnia kandydat na radnego powiatowego Mirosław Dratwiński.

 

autor: Janusz Taranek

 

Artykuł pochodzi z bezpłatnego tygodnika "Między Stronami", który jest dostępny m.in. w sklepach OSM i Zorza. Elektroniczną wersję tygodnika można pobrać ze strony www.miedzystronami.com.

Więcej o:
wybory2014 między stronami rps ciecióra
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE