Rozwój Łodzi wpłynie na sektor mieszkaniowy

Rozwój Łodzi wpłynie na sektor mieszkaniowy

W listopadzie ubiegłego roku Rada Miejska w Łodzi przyjęła nową Strategię Rozwoju dla miasta. Dokument ten zawiera najważniejsze kierunki rozwoju, jakie będą realizowane w kolejnym dziesięcioleciu. Łódź ma stać się miastem tworzonym wspólnie z mieszkańcami – plany są ambitne i w zasadniczy sposób mogą wpłynąć również na rynek mieszkaniowy.

Łódź – miasto tworzone wspólnie

Jedną z najważniejszych kwestii, którą poruszono w Strategii Rozwoju Łodzi 2030+ jest właśnie kwestia wsłuchiwania się w głos mieszkańców – będą oni zapraszani do aktywnego udziału w podejmowaniu decyzji o tym, jakim przemianom ma ulegać miasto. Strategia ta ma sprzyjać budowaniu silnego miasta, które będzie odporne na kryzysy i zagrożenia.

W dokumencie Strategia Rozwoju Łodzi 2030+ wymieniono cztery cele strategiczne:

1. Łódź silna i odporna – wzmocnieniu ulegną obszary związane z bezpieczeństwem mieszkańców, ale rozumianym nie tylko w kategorii ochrony przed przestępstwami. Bardzo ważnym aspektem będzie również bezpieczeństwo energetyczne, zdrowotne, edukacyjne i związane z podstawowymi potrzebami życiowymi.

2. Łódź ekonomicznego i społecznego rozwoju – wzmocnione mają zostać działania związane z rewitalizacją istniejących obszarów. Miasto ma lepiej wykorzystywać swój potencjał ekonomiczny, kulturalny i biznesowy.

3. Łódź atrakcyjna – oferująca ogrom miejsc rekreacyjnych i kulturalnych.

4. Łódź zachwycająca – miasto będzie wspierało różnorodne projekty kulturalne, artystyczne, ekologiczne, związane z planowaniem przestrzeni i wieloma innymi dziedzinami.

W Łodzi powstanie wiele nowych inwestycji

W nowej Strategii Rozwoju zaplanowano liczne inwestycje, które w istotny sposób wpłyną na jakość życia mieszkańców, ale też uczynią Łódź jeszcze atrakcyjniejszą dla biznesu i turystyki. Projektowane inwestycje będą związane z rewitalizacją, ale też z rozbudową i integracją niskoemisyjnego transportu publicznego. Powstaną nowe drogi i węzły dojazdowe do dróg ekspresowych i autostrad. Na zaplanowane przedsięwzięcia przewidziano budżet w wysokości 8,3 miliarda złotych.

Rozwój Łodzi a rynek mieszkaniowy

Coraz lepszy wizerunek Łodzi i coraz bardziej wyraźny rozwój tego miasta nie pozostaje obojętny dla rynku mieszkaniowego. Coraz więcej osób z okolicznych miejscowości rozważa przeprowadzkę do Łodzi, w której łatwiej o pracę lub dobrą uczelnię. To miasto z niebagatelną historią przemysłową, którą umiejętnie wykorzystuje – na przykład poprzez rewitalizację dawnych zakładów związanych z przemysłem włókienniczym.

Wspomniane przemiany sprawiają, że mieszkanie w Łodzi wydaje się kuszące i wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości właśnie w tym mieście – są to zarówno ci, którzy faktycznie zamierzają w Łodzi zamieszkać, jak i ci, którzy inwestują w lokal na wynajem.

Zachęcające do zakupu mieszkania w tej lokalizacji są zarówno zróżnicowane ceny nieruchomości, jak i to, że jest ich wiele do wyboru – na samym rynku pierwotnym w sprzedaży są obecne mieszkania z kilkudziesięciu inwestycji, a do tego dochodzą również lokale z drugiej ręki.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE