Rozstrzygnięto etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Rozstrzygnięto etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Fot. KPP Radomsko

W hali sportowej w Gomunicach odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Po dwuletniej przerwie na skutek ograniczeń pandemicznych dzieci i młodzież znów mogły wziąć w nim udział. Do rywalizacji stanęło 8 szkół podstawowych z powiatu radomszczańskiego, które wystawiły swoich reprezentantów w regulaminowych grupach wiekowych.

W turnieju wzięło udział 32 zawodników szkół podstawowych z terenu powiatu radomszczańskiego.

Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe, tj. z roczników 2007 – 2009 oraz 2010 – 2012. Podobnie jak w poprzednich edycjach, tegoroczny powiatowy etap tej imprezy odbył się w gminnej hali sportowej w Gomunicach.

Zawodnicy zapoznali się z regulaminem turnieju, po czym przystąpili do poszczególnych jego etapów. Mieli do rozwiązania test wiedzy, test skrzyżowań, jazdę rowerem w miasteczku ruchu drogowego, jazdę sprawnościową rowerem po torze przeszkód i zadanie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Rywalizacja była niezwykle zacięta od pierwszej do ostatniej sekundy. Oczywiście wszystko odbyło się z poszanowaniem zasad „fair play”.

Ostatecznie, po kilku etapach turniejowych zmagań zostali wyłonieni najlepsi w swoich kategoriach wiekowych. 

W przedziale wiekowym 13 - 15 lat na podium stanęły trzy drużyny z następujących szkół:

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzałkowie,

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Radomsku,

III miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Stobiecku Szlacheckim. 

Drugi przedział wiekowy zawierał uczestników między 10 a 12 rokiem życia. I tutaj najlepsze były drużyny kolejno ze szkół:

I miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dobryszycach,

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Radomsku,

III miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Stobiecku Szlacheckim. 

Komisja konkursowa wyłoniła również najlepszych zawodników turnieju. Te tytuły przypadły Julii Łukasik – zawodniczce z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobryszycach oraz Januszowi Adaszkowi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzałkowie.

Dla każdego zawodnika organizatorzy przewidzieli drobne upominki jako dodatkową motywację do uczestnictwa w kolejnych edycjach turnieju, który rok rocznie ma jeden najważniejszy cel, a mianowicie popularyzację wiedzy i umiejętności w ruchu drogowym.

Puchary i nagrody wspólnie wręczyli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku – nadkom. Przemysław Mazurkiewicz oraz Wójt Gminy Gomunice – Paweł Olejniczak, który dodatkowo ufundował puchary dla najlepszych zawodników.

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców i wszystkich uczestników przekazało Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Urząd Miasta Radomska.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański gomunice policja radomsko turniej ruch drogowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE