Rozstrzygnięcie konkursu Ekozając

Rozstrzygnięcie konkursu Ekozając Fot. PGK Radomsko

Organizowany przez PGK w Radomsku, konkurs „Ekozając” doczekał się rozstrzygnięcia. Skierowany on był do przedszkolaków z terenu miasta Radomska i polegał na stworzeniu zająca z odpadów takich jak stare butelki czy gazety.

I miejsce w konkursie zajęło Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jana Brzechwy, natomiast nagroda za II miejsce powędrowała do Przedszkola Specjalnego w Radomsku. Podium zamknęło Niepubliczne Przedszkole „Skrzat”.

- Cieszy nas fakt, że mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią nasz konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 10 placówek przedszkolnych – mówi Katarzyna Machura z Działu Promocji i Rozwoju PGK Radomsko.

Wszystkie prace zostaną wystawione w galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku. PGK planuje również zaprezentować je podczas letniego „EKOPIKNIKU”, o ile tylko uda się go zorganizować.

Honorowy patronat nad konkursem objął prezydent miasta Radomska Jarosław Ferenc, natomiast nagrody zostały ufundowane przez Interseroh Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Więcej o:
ekozając pgk konkurs dzieci recykling
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE