Rozstrzygnięcie konkursu chemicznego w II LO

W piątek 4 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym po raz piąty odbyło się rozstrzygnięcie konkursu chemicznego „Nie zobojętniaj się na chemię”. Triumfowali uczniowie z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Bełchatowa.

W piątek 4 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym po raz piąty odbyło się rozstrzygnięcie  konkursu chemicznego „Nie zobojętniaj się na chemię”. Triumfowali uczniowie z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Bełchatowa.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział aż 380 uczniów z pięciu powiatów – radomszczańskiego, piotrkowskiego, bełchatowskiego, częstochowskiego oraz tomaszowskiego. Uczniowie rywalizowali w dwóch etapach. Etap szkolny odbył się 25  lutego  br  w macierzystych szkołach uczestników i składał się z 20 pytań zamkniętych. Etap powiatowy natomiast odbył się 21 marca w II LO, przystąpiło do niego 35 osób z najlepszymi wynikami. Test składał się z 20 zadań otwartych obejmujących zakres rozszerzony,  zgodnie ze standardami egzaminu maturalnego z chemii.

 

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

  • I  miejsce - Damian Łabuziński – I LO Piotrków Tryb.
  • II miejsce - Dżamila Al.-Haj - I LO Bełchatów
  • III miejsce - Joanna Hofman - I LO Bełchatów
  • Wyróżnienia: Agnieszka Zięba - I LO Bełchatów, Agata Zienkiewicz- II LO Radomsko, Bartosz Kołodziejczyk – I LO Tomaszów Maz.

 

Laureaci I, II i III miejsca otrzymali karty przedpłacone ufundowane przez ESBANK Bank Spółdzielczy, a osoby wyróżnione – nagrody przekazane przez Starostwo Powiatowe w Radomsku.

 

Uroczystemu rozstrzygnięciu konkursu towarzyszył wykład studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, członków Stowarzyszenia Studentów Medycyny. Przybliżyli oni młodzieży temat anoreksji oraz bulimii, a także raka piersi i raka szyjki macicy.

 

Na zakończenie przed zgromadzoną publicznością wystąpił uczeń II LO Darek Barański wraz z uczennicami klasy IIF z piosenką dedykowaną wszystkim klasom biologiczno-chemicznym.

Więcej o:
ii lo konkurs chemiczny nie zobojętniaj się na chemię
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE