Rozpoczyna się maturalny maraton

Rozpoczyna się maturalny maraton

Punktualnie o godz. 9.00 we wszystkich szkołach ponadpodstawowych w Polsce rozpoczną się matury. Jako pierwszy uczniowie będą zdawać egzamin z języka polskiego.

Tegoroczne matury, w związku z epidemią koronawirusa zostały przesunięte z maja na czerwiec. Ich przebieg będzie inny niż dotychczas. Nie odbędą się egzaminy ustne. Egzaminy pisemne przebiegać będą z zachowaniem zaostrzonych przepisów sanitarnych.

Na egzamin maturalny może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, która nie posiada objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Dotyczy to zdających, nauczycieli, jak rónież innych pracowników szkoły. Na egzamin nie może przyjść żadna z tych osób, jeśli jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych albo w jej domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.

Na teren szkoły mogą wejść tylko osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.

Uczniowie muszą do szkoły przynieść własne przybory i wodę, a rodzice nie będą mogli wejść do budynku.

Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający mają zachować odpowiedni odstęp od siebie oraz mieć zakryte usta i nos.

We wtorek uczniowie przystąpią do matury z matematyki, a w środę z języka angielskiego.

Więcej o:
matura 2020 egzamin maturalny
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE