Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

Od poniedziałku 15 kwietnia, we wszystkich szkołach podstawowych rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Radomsku 60 uczniów równo o godzinie 9 przystąpiło do testu z języka polskiego.

Wygląda na to, że tak, jak zeszłotygodniowe egzaminy gimnazjalistów, ósmoklasiści również bez większych problemów napiszą swoje testy. W PSP nr 1 dziś język polski napisze 60 uczniów. Dwie uczennice są finalistkami olimpiad, dlatego też nie musiały dziś pisać egzaminu. Za to w kolejnych dniach do sprawdzianów przystąpi 62 uczniów.

Jak mówił nam dyrektor PSP nr 1 Marek Biesiada również na egzaminy ósmoklasistów nie było problemy ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnych.

Dziś uczniowie zmagają się z językiem polskim, jutro czeka ich egzamin z matematyki. Trzeciego dnia sprawdzą swoją wiedzę z języka obcego.

W całej Polsce do egzaminów ósmoklasistów przystąpiło ponad 377 tysięcy uczniów.

Bezterminowy strajk nauczycieli, zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych, wystartował w miniony poniedziałek (8 kwietnia). 15 kwietnia to już ósmy dzień strajku nauczycieli.

Więcej o:
strajk nauczycieli 2019 protest znp radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE