Rozpoczęła się renowacja stawów w Strzałkowie

Rozpoczęła się renowacja stawów w Strzałkowie Fot. UG Radomsko

Rozpoczęła się renowacja dwóch zbiorników wodnych – stawów w Strzałkowie. Na realizację przedsięwzięcia Gmina Radomsko uzyskała pomoc finansową z budżetu Województwa Łódzkiego na rok 2023 w wysokości 150 tys. zł.

Zakres inwestycji obejmuje poprawę stanu technicznego i sanitarnego zbiorników. Obecnie jest to obszar zaniedbany. Dwa zbiorniki, z czego jeden o powierzchni 1,37 ha, drugi o powierzchni 0,71 ha zostaną w ramach przedsięwzięcia odmulone i oczyszczone. Nastąpi również wzmocnienie skarp.

Ponadto wykonana zostanie modernizacja upustów, zainstalowany będzie monitoring poziomu wody.

- Oczyszczenie stawów będzie polegało na usunięciu namułów, nieczystości i gałęzi. Celem planowanych działań jest usunięcie nadmiaru roślin, odpadów i osadu z niecki zbiorników, tak by możliwe było przeprowadzenie odtworzenia i miejscowego umocnienia linii brzegowej – zauważa Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.

W pierwszym etapie planuje się wypompować wodę, następnie wybrać błoto i szlam zalegający w stawie. Po ewentualnym pogłębieniu stawów umocnione zostaną ich brzegi, wyrównany będzie teren dookoła. Zamontowane zostanie urządzenie do pomiaru ilości wody.

Celem dopełnienia inwestycji na jednym ze zbiorników zostanie zamontowany pływający pomost oraz budka dla ptaków.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko strzałków stawy strzałków modernizacja stawów remont inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE