Rozpoczęcie Dni Kina w Radomsku

Rozpoczęcie Dni Kina w Radomsku Fot. K. Gajda

Oficjalne rozpoczęcie tegorocznych Dni Kina odbyło się we wtorek 17 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku. Dni Kina rozpoczęły warsztaty filmowe, które potrwają przez trzy dni. Bohaterem wydarzenia jest Andrzej Seweryn.

W ramach przedsięwzięcia młodzież poznaje twórczość artysty, oglądając filmy, czytając artykuły, recenzje, książki, następnie bierze udział w konkursie poświęconym jego życiu i twórczości.

Dorobkiem Andrzeja Seweryna zainspirowane będą także warsztaty realizatorskie, konkurs na etiudę filmową, warsztaty pastiszu kadrów filmowych i debata oxfordzka.

Podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, zostaną ogłoszone wyniki obu konkursów. Laureaci odbiorą nagrody z rąk jury oraz zaproszonego gościa.

Centralną częścią gali będzie spotkanie z gościem – bohaterem Dni Kina, Andrzejem Sewerynem, wybitnym aktorem i reżyserem teatralnym oraz filmowym i pedagogiem.

Jego pierwsza znacząca rola filmowa to Maks Baum w „Ziemi obiecanej” Andrzeja Wajdy. Zagrał również w takich filmach jak: „Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego, „Granica” Jana Rybkowskiego oraz „Człowiek z żelaza”, „Bez znieczulenia” i „Dyrygent” Andrzeja Wajdy. Za udział w tym ostatnim otrzymał w 1980 r. nagrodę Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad Dniami Kina.

Więcej o:
dni kina dni kina radomsko liceum liceum radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE