Rozpoczął się remont ulicy Miłej

W środę 17 lipca rozpoczął się remont ulicy Miłej. Mieszkańcy oraz osoby przejeżdżające ulicą muszą liczyć się z utrudnieniami.

W środę 17 lipca rozpoczął się remont ulicy Miłej. Mieszkańcy oraz osoby przejeżdżające ulicą muszą liczyć się z utrudnieniami.

Remont ulicy podzielony jest na pięć etapów. Pierwszy etap, którego realizacja rozpoczęła się w środę, obejmuje roboty na odcinku od ulicy Batorego do garaży. W związku z tym wjazd na ulicę Miłą obecnie możliwy jest tylko od ulicy Brzeźnickiej. Zakaz wjazdu nie dotyczy mieszkańców.

 

Kolejne etapy prac obejmą odcinki od garaży do wjazdu do przychodni, od przychodni do przedszkola oraz od przedszkola do ul. Brzeźnickiej. Na końcu remontowi poddana zostanie także kanalizacja deszczowa w ul. Batorego na odcinku od ul. Miłej do ul. Brzeźnickiej.

 

W ramach zadania wykonana zostanie rozbudowa ulicy Miłej (przebudowa jezdni, zjazdów, chodników, nawierzchni parkingów, nawierzchni przy garażach), budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa sieci i przyłaczy elektroenergetycznych wraz z oświetleniem ulicznym, przebudowa insfrastruktury telekomunikacyjnej oraz wymiana elementów kanalizacji deszczowej w ulicy Batorego na odcinku od ulicy Miłej do ulicy Brzeźnickiej.

 

Za remont odpowiada Zakład Robót Inżynieryjno-Drogowych z Piotrkowa Trybunalskiego, a koszt przedsięwzięcia to 1 379 697,90 zł brutto.

 

Remont drogi to nie jedyna inwestycja prowadzona przez miasto na ulicy Miłej. Prawie rok temu rozpoczęła się bowiem przebudowa i rozbudowa budynków położonych przy ulicy Miłej 7. Znajdzie się tam 17 mieszkań socjalnych.

Więcej o:
miła remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE