Rozpoczął się remont ul. Krakowskiej w Radomsku. Wprowadzono objazdy

Rozpoczął się remont ul. Krakowskiej w Radomsku. Wprowadzono objazdy Fot. Wojciech Bojdo

Rozpoczął się remont ul. Krakowskiej (DK 91) w Radomsku. Wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu.

Prace zostały podzielone na trzy etapy. Etap pierwszy robót obejmuje odcinek od ronda Braci Różewiczów do ulicy Jagiellońskiej. Przedmiotowy odcinek został wyłączony z ruchu kołowego, ruch poprowadzony jest wytyczonymi objazdami.

Etap drugi obejmował będzie odcinek od kilometra 62+930 do skrzyżowania z ulicą Owocową – na tym odcinku ruch prowadzony będzie wahadłowo. Sterowanie organizacją ruchu odbywać będzie się przy pomocy sygnalizacji świetlnej.

Etap trzeci będzie obejmował odcinek od skrzyżowania z ulicą Jagiellońską do kilometra 62+930. Na tym odcinku ruch prowadzony będzie również wahadłowo. Sterowanie organizacją ruchu odbywać będzie się przy pomocy sygnalizacji świetlnej.

W ramach realizowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad inwestycji wymieniona zostanie konstrukcja drogi. Następnie droga zostanie wybudowana od podstaw. Zadanie nie obejmie remontu chodników.

Koszt remontu to 8 mln złotych.

Inwestycja – zgodnie z pierwotnym planem miała potrwać do końca października 2022 r. Nie rozpoczęła się jednak w lipcu, jak początkowo zakładano.

Więcej o:
radomsko ulica żeromskiego radomsko zmiana organizacji ruchu remont inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE