Różowy Piknik w parku Solidarności

W parku Solidarności w Radomsku w niedzielę (19 maja) zorganizowano „Różowy Piknik”, przygotowany przez Fundację „OmeaLife Rak piersi nie ogranicza”. Na mieszkańców czekała duża dawka energii i wiedzy z zakresu profilaktyki chorób piersi i skóry.

Podczas pierwszego tego typu majowego, różowego pikniku można było skorzystać z bezpłatnych  konsultacji z lekarzami m.in. z chirurgiem onkologiem Łukaszem Rajchertem oraz z chirurgiem Łukaszem Rogulskim. Takie inicjatywy to świetna okazja do poważnych rozmów i zdobycia wartościowych informacji, w luźnej i niezobowiązującej atmosferze.

Oprócz tego, na mieszkańców czekały zajęcia z instruktorami fitness, porady kosmetologa, fit przekąski, kosmetyki dla uczestników eventu. Przygotowano również coś dla najmłodszych – darmowe dmuchańce. A firma Velex przedstawiła przyszłość mobilności, czyli pojazdy elektryczne,   z których można było skorzystać.

Głównym celem wydarzenia było propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywność fizyczną, odpowiednią dietę, zwiększenie świadomości związanej z koniecznością samobadania piersi, wykonywaniem badań przesiewowych oraz badań genetycznych. Bowiem na jednym ze stoisk z implantami piersi, można było sprawdzić i nauczyć się, jak prawidłowo się badać.

Honorowy Patronat nad eventem objął: Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Więcej o:
różowy piknik 2019 park solidarności piknik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE