Rozmowy o przyszłości klubu Victoria Żytno. Będzie remont pomieszczeń z przeznaczeniem na szatnie!

Rozmowy o przyszłości klubu Victoria Żytno. Będzie remont pomieszczeń z przeznaczeniem na szatnie! Fot. K. Gajda

We wtorek, 20 czerwca na boisku Victorii Żytno odbyło się spotkanie kierownika delegatury ŁZPN w Piotrkowie Trybunalskim z wójtem Żytna oraz mieszkańcami i władzami klubu Victoria Żytno.

Spotkanie rozpoczęło się burzliwą dyskusją dotyczącą modernizacji lub budowy zaplecza w postaci szatni, które są bramą do dopuszczenia klubu do rozgrywek. Po wymianie argumentów strony wypracowały porozumienie. Niestety, jeden z głównych powodów kontrowersji wynikał z braku odpowiedniego zaplecza: szatni i pryszniców.

Mimo znacznego zaangażowania klubu Victoria Żytno i ich chęci uczestniczenia w rozgrywkach, infrastruktura nie spełniała wymagań związanych z zapewnieniem odpowiednich warunków dla zawodników i sędziów.

W celu rozwiązania tego problemu, uczestnicy spotkania postanowili przenieść się do budynku szkoły, gdzie zaprezentowano planowane lokalizacje nowych szatni dla gospodarzy, gości oraz sędziów.

ZOBACZ: W Temacie. Weryfikacja na rundę jesienną wisi na włosku

Mirosław Ociepa - wójt gminy Żytno zapewnił zebranych, że pomieszczenia te zostaną wyremontowane i dostosowane do potrzeb piłkarzy oraz osób związanych z rozgrywkami. Po pokazaniu propozycji lokalizacji szatni dla klubu Victoria Żytno, rozmowy przeszły w bardziej konstruktywny kierunek. Obecny na spotkaniu przedstawiciel związku - Stanisław Sipa, a także włodarze klubu oraz mieszkańcy wyrazili swoje poparcie dla planów remontu.

Wójt podkreślił, że modernizacja szatni będzie priorytetowym zadaniem dla władz lokalnych, ponieważ klub Victoria Żytno jest ważną częścią społeczności i zasługuje na odpowiednie warunki do rozwoju. Zadeklarował, że remont odbędzie się w wakacje.

Spotkanie kierownictwa delagatury z wójtem gminy Żytno oraz mieszkańcami i przedstawicielami klubu Victoria Żytno zakończyło się nadzieją na pozytywne zmiany w lokalnej infrastrukturze sportowej.

Szersza relacja ze spotkania w serwisie Flesz Radomsko24.pl w piątek 23 czerwca.

Więcej o:
victoria żytno stanisław sipa pzpn żytno
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE