Rozmawiali o Polsce

Trzech parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości odwiedziło 15 listopada gminę Wielgomłyny. Był czas na rozmowy o bieżących sprawa kraju, rolnictwa, a także na odpowiedzi na pytania zadawane przez mieszkańców.

Chyba jeszcze nigdy w historii Wielgomłyny nie gościły jednocześnie trzech posłów. W listopadowy wieczór, 15 listopada do sali obrad miejscowego Urzędu Gminy przybyli parlamentarzyści partii rządzącej Prawo i Sprawiedliwość: Anna Milczanowska, Robert Telus oraz Grzegorz Wojciechowski. Nie zabrakło także mieszkańców, którzy wypełnili salę posiedzeń. Obecni byli też przedstawiciele miejscowego samorządu: wójt Bogdan Witaszczyk, radni gminy oraz sołtysi, a także reprezentanci instytucji: Renata Koska (KRUS) i Katarzyna Bracka (ARiMR).

Posłowie opowiadali o bieżących sprawach, którymi zajmuje się Sejm i rząd. Nawiązali do niedawnego podsumowania dotychczasowej części kadencji, które wypadło nad wyraz dobrze. Rząd może się pochwalić licznymi programami socjalnymi: Senior Plus, Mieszkanie Plus oraz Rodzina 500 Plus. Ten ostatni zlikwidował niemal całą sferę ubóstwa w Polsce. To także sukcesy gospodarcze: wzrost PKB, spadek bezrobocia (sytuacja na rynku pracy jest najlepsza od 1991 r), nowe inwestycje, repolonizacja banków, wspieranie drobnych rolników, wstrzymanie spekulacji ziemią…

Długo wymieniano, co udało się zrobić rządowi przez krótki przecież okres dwóch lat. Z sali padały także pytania, o pewne rzeczy, które nadal jeszcze trapią zwykłych Polaków: opieszałość sądów, niskie ceny skupu produktów rolnych (a wysokie np.: ceny masła w sklepach), a także to, czy jest szansa, żeby w naszym kraju produkowane były nowoczesne samochody elektryczne. Okazuje się, że rząd wspiera takie nowoczesne inicjatywy.

Więcej o:
anna milczanowska prawo i sprawiedliwość poseł sejm wielgomłyny grzegorz wojciechowski robert telus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE