Rozmawiali o gospodarce regionalnej

Rozmawiali o gospodarce regionalnej Fot. Urząd Miasta Radomsko

Prezydent Jarosław Ferenc wziął udział w II Regionalnym Forum Gospodarczym w Powiecie Zduńskowolskim. Główne założenia tegorocznego Forum skupione były wokół współpracy międzynarodowej w kontekście wzrostu gospodarczego regionu, branży włókienniczej strategicznej dla rozwoju województwa łódzkiego.

Poruszono też kwestie związane z pozyskiwaniem funduszy unijnych na rozwój przedsiębiorstw i nowe inwestycje. Regionalne Forum Gospodarcze w Powiecie Zduńskowolskim zorganizowane zostało drugi raz. W pierwszej części omawiano temat „Współpracy międzynarodowej a rozwojem gospodarczym regionu”. Poseł Cezary Grabarczyk przekonywał, że istotnym elementem rozwoju każdego regionu jest infrastruktura drogowa i kolejowa. Podczas pierwszego panelu głos zabrał także Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień

Tematem drugiego panelu było „Wsparcie na rozwój i nowe inwestycje”. W tej części wypowiadali się m.in. przedstawiciele banków działających w Zduńskiej Woli. Gościem honorowym tegorocznego forum była projektantka mody Teresa Kopias, która wzięła udział w dyskusji pt. „Włókiennictwo, moda, wzornictwo i trendy – motorem rozwoju”. 

Prezydent Radomska Jarosław Ferenc uczestniczył w Forum wraz z kierownikiem Centrum Nowoczesnych Inwestycji Jarosławem Wojdełko.

- Podczas Forum można było uzyskać wiele informacji oraz wskazówek jak powinna rozwijać się gospodarka w mieście, w jaki sposób powinniśmy rozwijać współpracę międzynarodową. O Radomsku bardzo ciepło wypowiadał się starosta zduńskowolski, mówiąc, że inne miasta powinny brać przykład z Radomska, jako miasta, w którym bardzo dobrze rozwija się strefa inwestycyjna. Rozmawialiśmy z samorządowcami na temat tego, w jaki sposób przy obecnej sytuacji na rynku pracy, gdzie brakuje pracowników, należy szukać nowych rozwiązań, aby rozwijać miejską gospodarkę – relacjonuje prezydent Jarosław Ferenc.

Forum realizowane jest w ramach projektu „Przedsiębiorczy Powiat Zduńskowolski”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

Info: Urząd Miasta Radomsko

Więcej o:
regionalne forum gospodarcze radomsko prezydent jarosław ferenc
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE