Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Radomsku

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku kontynuuje budowę kanalizacji sanitarnej w Radomsku. Aktualnie trwają prace przy ul. Kopiec i Asnyka.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku kontynuuje budowę kanalizacji sanitarnej w Radomsku. Aktualnie trwają prace przy ul. Kopiec i Asnyka.
fot. UM Radomsko
Spółka realizuje inwestycje zgodnie z wieloletnim planem, opracowanym pod kątem krajowego programu oczyszczania ścieków komunalnych (KPOŚK). W tym roku powstanie w tym miejscu ponad 300 m kanalizacji grawitacyjnej wraz z elementami sieci i kanalizacją tłoczną. Wartość tego zadania to około 350 tys. zł.

Obecnie ku końcowi zbliża się też realizacja projektu „Rozbudowa kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Radomsko”, na który PGK pozyskało dotację z Unii Europejskiej. Projekt ten obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej na terenie os. Bogwidzowy i Sucha Wieś w latach 2012 oraz 2014/2015. Dzięki tej dotacji do wybudowanej sieci o długości blisko 12 km zostanie przyłączonych 1 231 osób. Całkowity koszt projektu wynosi ponad 11 mln, a kwota dofinansowania – 5,7 mln zł. W tym roku powstała sieć kanalizacyjna w ulicy Partyzanckiej i Strzałkowskiej, trwa jeszcze budowa na ul. Starowiejskiej.

Ponadto PGK, zgodnie z propozycją prezydenta miasta zaakceptowaną przez miejskich radnych, otrzyma w tym roku na rozbudowę sieci kanalizacji dodatkowe pieniądze w wysokości 1,3 mln zł. Dzięki temu możliwość podłączenia do miejskiej sieci uzyskają również mieszkańcy ulic: Jeżynowej, Jaworowej, Andersa i części Chabrowej w Radomsku.

info: UM Radomsko

Więcej o:
budowa kanalizacja pgk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE