Rozbój w centrum Radomska

Rozbój w centrum Radomska Fot. Łódzka Policja

Radomszczańscy policjanci zatrzymali 32-latka, który dokonał rozboju w centrum miasta. Mężczyzna odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji.

1 lutego 2018 roku przed godz. 14.00 dyżurny policji w Radomsku został poinformowany przez 32-letniego kierowcę o tym, że chwilę wcześniej w centrum Radomska mężczyzna z bronią w ręku wtargnął do jego samochodu, zażądał wydania telefonu komórkowego i kazał zawieźć się na dworzec kolejowy w Radomsku.

Gdy 32-latek odmówił, mężczyzna ten wsiadł do innego samochodu osobowego. W tym pojeździe znajdował się 69-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego. Napastnik przystawił mu pistolet do ciała i nakazał zawieźć się na dworzec kolejowy. Gdy 69-latek przywiózł napastnika pod wskazany adres, ten zabrał mężczyźnie telefon komórkowy, po czym wysiadł z auta i wszedł do budynku dworca kolejowego. Po kilku minutach pokrzywdzony zauważył patrol policjantów, których poinformował o całym zajściu. Chwilę później na terenie dworca kolejowego mundurowi zatrzymali wskazanego sprawcę.

Był to 32-letni mieszkaniec Radomska. Przy zatrzymanym policjanci znaleźli skradziony telefon oraz pistolet gazowy. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

W miejscu zamieszkania 32-latka policjanci zabezpieczyli 91 sztuk amunicji. Zatrzymany odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, usiłowanie rozboju oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji.

Za takie przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 

Info: KWP w Łodzi

Więcej o:
rozbój radomsko pistolet policja dworzec
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE