Rowerzyści promują Radomsko

Rowerzyści promują Radomsko Fot. facebook/sladamileszkaczarnego

Rajd rowerowy „Śladami Leszka Czarnego” to nie tylko promocja sportu, ale przede wszystkim Radomska i jego historii. Uczestnicy rajdu przeprowadzili już pierwszą akcję promocyjną Radomska, która cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców Kielc.

W niedzielę rano (6 sierpnia) radomszczańscy cykliści pożegnali chęciński zamek i ruszyli do Kielc, stolicy województwa świętokrzyskiego.

W siedzibie Regionalnej Agencji Informacji Turystycznej zostali powitani przez Piotra Głowackiego i Magdalenę Kowalską z Urzędu Miasta w Kielcach, którzy wprowadzili ich w historię i teraźniejszość Kielc.

- Następnie, na ulicy Sienkiewicza spotkaliśmy się z kielczanami spacerującymi w niedzielne przedpołudnie. Chętnie z nami rozmawiali wspominając swoje wizyty w Radomsku. My opowiadaliśmy o Radomsku i jego historii związanej z Leszkiem Czarnym. Rozdawaliśmy też przygotowane upominki  – wyjaśnia koordynator rajdu Artur Kwiatkowski, dodając jednocześnie, że wśród przygotowanych materiałów reklamowych znalazły się m.in. miejskie gadżety, tomiki poezji i foldery promocyjne.

Jak zauważają uczestnicy rajdu „Śladami Leszka Czarnego”, akcja promocyjna sprawiła im wiele przyjemności. Radomszczanie z satysfakcją obserwowali jak młodzi ludzie przy fontannie na Placu Artystów czytali wydaną w Radomsku poezję. Rajd promuje Radomsko we wszystkich miastach znajdujących się na jego trasie, następna tego typu akcja odbędzie się dziś (8 sierpnia) na rynku głównym w Sandomierzu – rodzinnym mieście znanego i lubianego serialowego „Ojca Mateusza”.

info: UM Radomsko

Więcej o:
rajd rowerowy rajd radomsko śladami leszka czarnego
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE