Rolnicy zablokują drogi. Również w Przedborzu?

Rolnicy zablokują drogi. Również w Przedborzu? Fot. agrounia

W związku z planowanym na środę (9 lutego) 2022 r. protestem rolników, mającym formę blokad, bądź ograniczenia ruchu na drogach za pomocą maszyn i ciągników rolniczych, na wielu trasach krajowych województwa łódzkiego należy się spodziewać poważnych ograniczeń w ruchu.

Z obowiązujących na obecną chwilę informacji wynika, że  akcja prowadzona ma być w ośmiu miejscach województwa:

  1. DK12 Wróblew. Wyjazd w kierunku  Sieradza o godz. 9.00, dalej DW482 przez Zduńską Wolę, Łask, przejazd przez Pabianice DK71 i kontynuacja przejazdu DW482 do Ksawerowa Łódzkiego i dalej ulicami Łodzi do centrum.

W tym przypadku podróżującym na odcinku Łódź  - Sieradz, w celu uniknięcia nieplanowanych postojów,  rekomendujemy przejazd drogą ekspresową S8.   

  1. DK14 Stryków. Wyjazd z parkingu przy zalewie o godz. 10.00 w kierunku Łodzi. Podróżujący w tych godzinach trasą Stryków – Łódź powinni wjechać na węźle Stryków na autostradę A2, dojechać do węzła Łódź Północ, tam skręcić na autostradę A1 i pojechać w kierunku Łodzi. Analogicznie w przeciwnym kierunku.
  2. DK60 Strzelce i DK92. Wyjazd ciągników spod kościoła w Strzelcach o godz. 11.20, przejazd do Kutna i dalej DK92 do ronda, gdzie maszyny będą zawracały. Poruszający się trasą DK92 między Krośniewicami i Kutnem mogą ominąć zablokowany odcinek drogi jadąc DK91 do węzła Emilia, dalej autostradą A2 do węzła Łódź Północ i powrót na DK92 autostradą A1. 
  3. DK70 Sierakowice Prawe. Wyjazd w kierunku Łowicza o godz. 10.00. Maszyny będą zawracały na rodzie węzła Skierniewice (A2/DK70). 
  4. DK70 Nieborów. Druga grupa jadąca tą trasą będzie się poruszała od strony Łowicza i spotka się z pierwszą grupą na węźle Skierniewice. W związku z tym, że spodziewane jest długotrwałe zablokowanie węzła Skierniewice, jadący w okolice Łowicza i Skierniewic autostradą A2 powinni z niej zjeżdżać na sąsiednich węzłach: Łowicz lub Wiskitki i dalej drogami lokalnymi dotrzeć do celu. 
  5. DK72 Strzelna gm. Jeżów. Blokada drogi od godz. 9.00. Planowane zakończenie blokady ok. 17.00. Zaleca się omijanie tego odcinka DK72 autostradą A2 (z uwzględnieniem blokady węzła Skierniewice).
  6. DK42 Przedbórz. Na obecną chwilę na godz. 9.00 jest planowany wyjazd ciągników na trasę, jednak nie został jeszcze potwierdzony. Jak się dowiedzieliśmy, najprawdopodobniej do protestu w Przedborzu nie dojdzie.
  7. OSP Czarnocin.  Przejazd drogami lokalnymi i drogą wojewódzką 713 do Łodzi.

Akcja ma się zakończyć ok. godz. 17.00, po czym protestujący mają również wracać podanymi trasami, co także będzie się wiązało z utrudnieniami. Nie można również wykluczyć zmian w podanych godzinach i trasach przejazdu protestujących.

Więcej o:
protest rolników bloka dróg rolnicy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE