Rola spedycji w transporcie międzynarodowym

Rola spedycji w transporcie międzynarodowym

Rola spedycji w transporcie międzynarodowym jest znacząca. Transportem zajmują się osoby takie jak kierowcy wielkich aut dostawczych, czy też załogi pociągów towarowych. Często jednak zapominamy o tym, że ich zadanie ktoś musi koordynować. Mowa tu o osobach, które zajmują się sferą logistyczną, czyli dbają o to, by kierowcy ciężarówek mieli na swoich trasach kolejne towary do przewiezienia.

Spedycja

Niektórzy z nas wiedzą, że spedycja międzynarodowa to i sam transport i inne zagadnienia z nim związane. Mowa tu o tym, że ktoś musi się postarać o to, by dana naczepa pokonała jak najwięcej kilometrów pełna, bo dzięki temu zarabia i firma transportowa i dany kierowca.

Nie może być ona pełną cały czas, bo nie często trafia się tak, że do danego magazynu zajeżdża się z paletami towaru i po około godzinie z tego samego magazynu wyjeżdża się z innymi. Sytuacje tego rodzaju mają miejsce, ale niezbyt często.
Najczęściej jest tak, że kolejny ładunek odbiera się w innym mieście o te dwieście lub nawet o te trzysta kilometrów dalej. Można śmiało powiedzieć, że sytuacje tego typu są rzecz jasna normą i dlatego też firmy zajmujące się transportem muszą zadbać o to, by dany rozładunek był jak najszybszym, po to by kierowca zdążył na kolejny załadunek i to jeszcze tego samego dnia.

Doświadczenie kierowców

Wielu zawodowych kierowców pokonuje z grubsza takie same trasy, jeśli chodzi o tę spedycję międzynarodową. Mowa tu o samej znajomości autostrad oraz o tym, że konkretny kierowca potrafi dość szybko objechać konkretny korek.

W tego typu jeździe pomaga mu rzecz jasna elektronika powiązana z systemem GPS i jego doświadczenie powiązane z kulturą na drodze, która panuje w danym miejscu, czy też w danej części świata. Doświadczenia tego typu są rzecz jasna bardzo ważnymi, bo wpływają na efektywność danego kierowcy, a doświadczeń tych nie zdobywa się w kilka dni, czy też w kilka tygodni.

Trwa to często latami i dlatego właśnie kierowca z doświadczeniem, który pracuje dla spedytora o międzynarodowym zasięgu to skarb, bo o sferę logistyczną można zadbać i to nawet bardzo dobrze, ale problemy zazwyczaj pojawiają się, wtedy gdy kierowcy zbyt długo tkwią w korkach.

Eksperci od sfery logistycznej

W spedycji międzynarodowej eksperci od sfery logistycznej to bardzo ważni pracownicy, bo to właśnie oni wyszukują kolejne ładunki dla kierowców, którzy są w trasie. Często nawet powiadamiają kierowcę, który znajduje się najbliżej nich o tym, że mogą zostać załadowani za dwie godziny w miejscu, które znajduje się jakieś sto kilometrów od nich.

W dojechaniu do tego konkretnego miejsca pomagają im gadżety elektroniczne, takie jak smartfon, czyli jadą do lokalizacji, w której przypadku przypięto im tę wirtualną pinezkę.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że taki jeden ekspert od logistyki na raz może szukać ładunków dla ponad dwudziestu kierowców, czyli rozmawia on przez kilka telefonów i szuka nowych ładunków nawet w kilkunastu serwisach internetowych. Oznacza to sporo pracy i nawet dogadywanie pewnych bardzo ważnych spraw po godzinach, ale w tej branży to raczej norma.

Dowiedz się więcej na https://pks-sa.com/oferta/spedycja-miedzynarodowa.html

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE