Rok 2023 będzie w Radomsku rokiem „Moniuszkowców”?

Rok 2023 będzie w Radomsku rokiem „Moniuszkowców”? Fot. Towarzystwo Śpiewacze im. S. Moniuszki w Radomsku

Na najbliższej (21 grudnia 2022 r.) sesji Rady Miejskiej w Radomsku radni będą opiniować projekt uchwały w sprawie ustanowienia w Radomsku roku 2023 „Rokiem Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki”.

W 2023 roku Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki będzie świętować jubileusz 100-lecia istnienia. Przez lata swojej działalności, chórzyści promują Radomsko, występując w kraju i za granicą. Zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia. Są organizatorami międzynarodowego festiwalu chóralnego „Wschód-Zachód-Zbliżenia”.

- Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki jest jednym z najdłużej działających amatorskich zespołów muzycznych w województwie łódzkim. Jako oficjalną datę zarejestrowania przyjmuje się rok 1923. Umiłowanie śpiewu i ogromna więź między ludźmi tworzącymi ten zespół powoduje, że chór cały czas się rozwija i wykazuje bardzo dużą aktywność w działalności na rzecz kultury w naszym mieście. Zespół realizuje szereg projektów krajowych i międzynarodowych oraz uświetnia swoją obecnością wiele uroczystości miejskich – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Czy rok 2023 będzie w Radomsku „Rokiem Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki”? Decyzję w tej sprawie podejmą radni.

Więcej o:
radomsko rada miejska radomsko uchwała rok moniuszkowców towarzystwo śpiewacze stanisława moniuszki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE