Rodzice nietrzeźwi. Dzieci spędziły noc na parafii

We wtorek, 21 maja 2013 roku około godz. 21.00 ksiądz z jednej z parafii w Radomsku powiadomił policję o niecodziennej i niepokojącej go sytuacji. Na plebanię przyszło dwoje dzieci, 10-letni chłopiec ...

We wtorek, 21 maja 2013 roku około godz. 21.00 ksiądz z jednej z parafii w Radomsku powiadomił policję o niecodziennej i niepokojącej go sytuacji. Na plebanię przyszło dwoje dzieci, 10-letni chłopiec i 8-letnia dziewczynka.

Rodzeństwo poprosiło o posiłek i nocleg. Ksiądz zaopiekował się i przenocował dzieci. Z ich relacji wynikało, że po szkole przyszły do domu, jednak drzwi były zamknięte, a w domu nikogo nie było, przez co nie mogły dostać się do środka. Przez kilka godzin szukały po Radomsku swojej matki, jednak bezskutecznie. Policjanci pojechali pod wskazany przez rodzeństwo adres zamieszkania, jednak w mieszkaniu nikogo nie zastali.

Następnego dnia rano policjanci wspólnie z pracownikami MOPS-u w mieszkaniu zastali 29-letnią matkę dzieci oraz jej 30-letniego konkubenta. Kobieta miała 0,6 promila alkoholu w organizmie, mężczyzna około 1,5 promila. Oboje trafili do policyjnego aresztu do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Dodatkowo w domu było jeszcze 3-letnie dziecko.

Cała trójka trafiła czasowo do rodziny zatrzymanej kobiety. O  zarzutach dla  29-latki i ewentualnie jej 30-letniego partnera zdecyduje prokurator natomiast o losie dzieci zdecyduje sąd rodzinny, który zostanie niezwłocznie powiadomiony o tej sytuacji. W jego kompetencjach jest podjęcie decyzji co do ograniczenia lub tez pozbawienia władzy rodzicielskiej.

na podstawie KWP Łódź

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE