Rodzice nie zawsze chętnie puszczają dzieci na zawody

Rodzice nie zawsze chętnie puszczają dzieci na zawody Fot. S. Nems

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku oraz miasto Radomsko zapraszają do udziału w X Jubileuszowym Memoriale Mariana Szymańskiego 2023 w Radomsku.

- Propagowanie biegania i czynnego wypoczynku jest bardzo potrzebne. Zwłaszcza, gdy dzisiaj boiska lekkoatletyczne place zabaw raczej świecą pustkami. To przykre, ale jest duży spadek trenującej młodzieży. Widzimy takie zjawisko, że gdy dawniej zawody lekkoatletyczne szkolne trwały od 9 do 15, to dzisiaj dwie godziny współzawodnictwa i koniec zawodów. Rodzice nie zawsze chętnie puszczają dzieci na zawody - komentuje w rozmowie w programie „W Temacie" Mariusz Paś, instruktor sportowy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radomsku.  

Memoriał Mariana Szymańskiego 2023 odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca. Start i meta będą umieszczone przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Radomsku. Biegacze, na trasę liczącą 10 km, wyruszą o godz. 10.30.

Trasa biegu Memoriału Mariana Szymańskiego zostanie poprowadzona ulicami: św. Jadwigi Królowej - Starowiejską - Armii Krajowej - Leszka Czarnego - Piastowską - Słowiczą - Prymasa Wyszyńskiego - Jagiellońską - Królowej Jadwigi i będzie obejmowała dwie pętle po 5 km każda.

Marian Szymański to wieloletni nauczyciel, wychowawca, przyjaciel młodzieży w I Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Fabianiego w Radomsku. Był wybitnym sportowcem, trenerem wielu mistrzów i reprezentantów Polski, harcerzem, żołnierzem i dowódcą grup szturmowych Szarych Szeregów pseudonim „Wędzidło”. Był także uczestnikiem akcji odbicia więźniów UB i NKWD w Łowiczu.

Rozmowa z Mariuszem Pasiem, w poniedziałek 22 maja na portalu Radomsko24.pl o godzinie 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk mariusz paś
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE