Radomsko, Łódzkie 19.1o Piątek, 21 Czerwca 2019
ważne informacje

Roczne dziecko pod opieką pijanych rodziców

Alert 112
Beata Januszewska

Na terenie gminy Gomunice w jednym z domów zatrzymani zostali pijani rodzice. Ojciec miał 3 promile, a matka 1,5 promila, w dodatku pod opieką mieli swoje roczne dziecko.

4 stycznia około godziny 8.30 na numer alarmowy 112 zadzwonił anonimowy zgłaszający, który poinformował, że w jednym z domów na terenie gminy Gomunice rodzice biją swoje dziecko, po czym chciał wycofać się z tego zgłoszenia tłumacząc, że się pomylił.

Pomimo tego funkcjonariusze policji pojechali na miejsce zdarzenia. Jak się okazało, w mieszkaniu znajdowali się pijani rodzice ze swoją roczną córką. 25-letni ojciec miał 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast 21-letnia matka 1,5 promila. Dziecko nieodpowiedzialnych rodziców przekazane zostało pod opiekę babci.

Podczas czynności przeprowadzanych przez policję 21-latka zaczęła tracić przytomność. Konkubent poinformował, że nagłe pogorszenie stanu zdrowia kobiety może być spowodowane zażyciem dopalaczy, które sam miał jej podać. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu, zostanie przesłuchany z udziałem prokuratora i najprawdopodobniej usłyszy zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia konkubiny oraz córki.

komentarze