Robert Zakrzewski kandydatem na prezydenta Radomska

Poznaliśmy kolejnego kandydata na fotel prezydenta Radomska. Został nim Robert Zakrzewski z Platformy Obywatelskiej.

Poznaliśmy kolejnego kandydata na fotel prezydenta Radomska. Został nim Robert Zakrzewski z Platformy Obywatelskiej.
Robert Zakrzewski kandydatem na prezydenta Radomska
Od kilku tygodni spekulowano, kto z ramienia radomszczańskiej Platformy Obywatelskiej będzie ubiegał się o urząd prezydenta naszego miasta. Padały różne nazwiska. Oficjalne przedstawienie kandydata PO nastąpiło 11 września w scenerii Muzeum Regionalnego w Radomsku. Przedstawienia kandydata dokonali lokalni działacze partii Magdalena Spólnicka, Jakub Jędrzejczak, Marek Rząsowski, Łukasz Więcek i Jacek Zacharewicz, którzy w ciepłych słowach o kandydacie, zwrócili się do sympatyków PO przybyłych do muzeum.

- Kiedy kilka miesięcy temu Robert Zakrzewski opowiadał mi o planach budowy Powiatowej Hali Sportowej przedstawiał tę inwestycję jako część przygotowanego planu – przeanalizowanej, zaplanowanej i konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju infrastruktury sportowej, której budowana hala jest niewątpliwie największym przedsięwzięciem.

I właśnie tę umiejętność łączenia ludzi wokół ważnej idei i szukania porozumienia szanuję i cenię w Robercie Zakrzewskim szczególnie – bo to cecha skutecznego lidera. Lidera, który słuchając głosu mieszkańców i reagując na ich potrzeby konsekwentnie  realizuje wspólnie wypracowane rozwiązania.

Wiem, że Robert Zakrzewski ma również podobnie przemyślaną i zaplanowaną wizję rozwoju miasta.  Wiem, co widać także tutaj, że zgromadził wokół siebie zaplecze specjalistów i wiem również, że może liczyć na Wasze wsparcie – i wsparcie mieszkańców Radomska. Dlatego właśnie wiem, że w listopadzie tego roku Robert Zakrzewski będzie prezydentem Radomska - mówił o kandydacie Jacek Zacharewicz.

Kilka słów do sympatyków PO i lokalnych mediów skierował również sam kandydat Robert Zakrzewski:

Kiedy myślę o Radomsku przychodzi mi na myśl moje dzieciństwo i mój rodzinny dom.  Radomsko mnie ukształtowało – tutaj chodziłem do szkoły, dorastałem, zawierałem pierwsze przyjaźnie… i tutaj po studiach rozpocząłem pracę. Tak jak wielu mieszkańców tego miasta miałem nadzieję, że Radomsko rozwinie się szybciej i bardziej spektakularnie. Ale złe zarządzanie i błędne decyzje spowodowały, że Radomsko stało się miastem szarym i zaniedbanym - straciło swoją szansę, przespało czas rozwoju. Teraz kiedy myślę o Radomsku, widzę niewykorzystany potencjał.

Siłą Radomska zawsze byli i są jego mieszkańcy – przedsiębiorczy, kreatywni, pracowici i aktywni. Wszystko, co Radomszczanie osiągnęli, wypracowali własnym wysiłkiem. Nadszedł czas, by ten indywidualny sukces szedł w parze ze znaczącą poprawą jakości życia całej miejskiej społeczności. Trzeba wspierać potencjał tkwiący w mieszkańcach Radomska. Teraz nadszedł czas, by nadrobić zaległości i sięgnąć po więcej! Teraz jest ten czas, bo jeśli teraz nie przyspieszymy, to trwale zwolnimy!

Radomsko staje przed wielką szansą na zmianę. Nadszedł czas, byśmy zaczęli korzystać ze swoich osiągnięć. Wspólnie obudźmy energię Radomska. Stwórzmy miasto przyjazne dla ludzi, gdzie słuchany i uwzględniany będzie głos mieszkańców – przywróćmy im prawo do współdecydowania o mieście wprowadzając budżet obywatelski i realnie konsultując ważne dla rozwoju miasta decyzje. Zacznijmy faktycznie prowadzić politykę prorodzinną na szczeblu samorządu miejskiego, zamiast tylko o niej mówić, tworząc miejski żłobek i inwestując w nowoczesne przedszkola. Konsekwentnie rozwijajmy strefę inwestycyjną, zabiegając o inwestorów którzy zatrudnią młodych i wykształconych mieszkańców Radomska, a jednocześnie wspierajmy lokalnych małych i średnich przedsiębiorców. Wykorzystajmy mądrze stadion miejski i zadbajmy o rozwój ogólnodostępnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Bo to miasto może być wyjątkowe: idealne do życia, pracy i wypoczynku. Radomsko zasługuje na to, by być miastem sprawnie zarządzanym, nowoczesnym i dostatnim, z którego każdy z nas będzie dumny. Radomsko może rozwinąć się bardziej dynamicznie, stać się liderem w regionie wśród miast podobnej wielkości. Zbudujmy Nowe Radomsko! Wiem, jak tego dokonać i mam w sobie siłę i determinację, by tę wizję zmienić w rzeczywistość.

Ale bez Was wszystkich ta wizja pozostanie tylko marzeniem. Bez zaplecza fachowców, osób kompetentnych, zaangażowanych i oddanych swojej pracy nikt nie jest w stanie dobrze zarządzać miastem. To jedni z najbardziej aktywnych i najbardziej wrażliwych na sprawy społeczne obywatele naszego miasta. Radomsko to nasz wspólny wybór! W naszym zespole jest miejsce dla wszystkich, którzy podzielają tę wizję, dla wszystkich, którzy zechcą mnie wesprzeć w jej realizacji i przekuciu jej w rzeczywistość. Dlatego w nadchodzących wyborach samorządowych proszę mieszkańców Radomska nie tylko o Ich głos – proszę też o Ich siłę, zapał, doskonałe pomysły i chęć do pracy. Proszę o ich energię, dynamizm, nadzieję i wiarę w sukces. Bo tylko działając wspólnie możemy zmienić Radomsko!

Szefową sztabu wyborczego została Magdalena Spólnicka, która na koniec września zapowiedziała konsultacje przedwyborcze o przyszłości Radomska.

Robert Zakrzewski jest czwartym kandydatem, który będzie ubiegał się o prezydenturę. Wcześniej do wyborczego wyścigu stanęli Ewa Drzazga (SLD), Jarosław Ferenc (RdR) i Anna Milczanowska, która wystartuje z własnego komitetu wyborczego.

Więcej o:
wybory2014 platforma obywatelska po radomsko robert zakrzewski okręg wyborczy kandydat radny
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE