RKS Radomsko wraca do gry. Cel: najlepsza ósemka ligi

RKS Radomsko wraca do gry. Cel: najlepsza ósemka ligi

Po zimowej przerwie, III liga grupa I, wznawia rozgrywki. RKS Radomsko w pierwszym meczu zmierzy się na wyjeździe z ostatnim zespołem w tabeli KS Wasilków.

Mecz z KS Wasilków odbędzie się w sobotę 13 marca, na sztucznej płycie na Stadionie Miejskim w Zambrowie. Początek o godz. 14.00. Będzie można go obejrzeć za darmo na YouTube. Oprócz spotkania z Wasilkowem, radomszczanie zagrają jeszcze dwa mecze z rundy jesiennej: domowe z Sokołem Aleksandrów Łódzki (20 marca) i wyjazdowe ze Zniczem Biała Piska (27 marca).

RKS Radomsko obecnie zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Do najlepszej ósemki ligi ma 4 punkty straty.

- Trzech rywali na drodze do pierwszej ósemki, taki jest cel i takie są marzenia piłkarzy i trenerów. Jeśli się nie uda musimy mieć poczucie, że zrobiliśmy wszystko, że walczyliśmy do ostatniej minuty, ostatniej sekundy i ostatniego kopnięcia piłki – mówią w klubie.

Piłkarze ciężko przepracowali zimę. Zespół został całkowicie przebudowany zgodnie z życzeniem mocno rozbudowanego sztabu szkoleniowego. Do drużyny dołączyło kilku graczy m.in. Mateusz Szela, Radosław Kruppa, Marek Dąbrowski, Dominik Głowiński, Wiktor Śmigielski czy Piotr Mikos.

 W rundzie wiosennej z meczowych trykotów RKS, zniknie logo miasta Radomska. 

- Klub od lat nie otrzymał żadnego wsparcia finansowego w zakresie promocji przez sport. W związku z czym zarząd klubu postanowił szukać nowej firmy na koszulki klubu, co pozwoli nie tylko utrzymać poziom finansowy pierwszej drużyny, ale i wesprzeć Akademię Młodego Piłkarza - mówi Jakub Mielczarek z RKS Radomsko.  

Więcej o:
rks radomsko rks liga rks start ligi rks
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE