RKS Radomsko rozgromił beniaminka z Wieruszowa 5:1 - Radomsko24.pl

RKS Radomsko rozgromił beniaminka z Wieruszowa 5:1

RKS Radomsko rozgromił beniaminka z Wieruszowa 5:1 Fot. Klaudia Gajda

RKS Radomsko wysoko wygrał z beniaminkiem czwartej ligi Prosną Wieruszów 5:1 (4:0). Mecz w ramach 13. kolejki, rozegrano 23 października na stadionie przy ul. Brzeźnickiej 26.

RKS Radomsko po raz pierwszy w historii grał o punkty z drużyną z Wieruszowa. Prosna należy do jednych z najsłabszych zespołów w IV lidze. Zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 7. punktów. Niżej jest tylko Andrespolia Wiśniowa Góra.

Do przerwy radomszczanie prowadzi już 4:0, a bramki strzelili: Igor Górnik – dwie, Krystian Kolasa z karnego i Łukasz Bocian. Po przerwie gole zdobyli wyłącznie gracze Prosny. Jedną zdobył Kacper Karbownik, a druga padła po strzale samobójczym. RKS Radomsko ostatecznie rozbił gości 5:1.

Wygrana z Prosną, jest dla RKS piątym meczem z rzędu, w którym to na boisku zdobyli komplet punktów. Dobra passa sprawiła, że radomszczanie awansowali na 3. miejsce w tabeli.

- Chciałbym podziękować całemu sztabowi szkoleniowemu za przygotowanie i zaufanie. Dziękuję również moim starszym kolegom z drużyny, którzy pomogli mi wejść w mecz z chłodną głową. Wsparcie naszych kibiców dało mi dodatkową energie i napędzało do jeszcze cięższej pracy na boisku. To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Szkoda, że gol z mojego podania nie został uznany, jednak mimo to jestem zadowolony ze swojego debiutu. Nabyłem nowe doświadczenia oraz dodatkową motywacje, które z pewnością pomogą mi w rozwoju i walce o kolejne minuty - skomentował mecz Oskar Kozak.

RKS Radomsko: D. Niżnik – W. Śmigielski (B. Sitkowski 65’), D. Mężyk, Sz. Kożecki (F. Bednarski 56’), A. Gieraga, K. Kolasa, S. Miśkowiec, S. Domaniecki, Ł. Bocian (O. Kozak 70’), I. Górniak, K. Odolak (J. Zieliński)

Następne spotkanie RKS zagra na wyjeździe z KS Paradyż.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!