RKS Radomsko rozbił Włókniarza Zelów

Prowadzące trio w IV lidze Sokół Aleksandrów, Widzew II Łódź oraz RKS wygrało swoje mecze w 26. kolejce spotkań. RKS Radomsko rozbił (11 maja) ostatnią drużynę w tabeli Włókniarza Zelów 7:0 (4:0).

Włókniarz Zelów to drużyna, która żegna się z rozgrywkami IV ligi. Zespół z powiatu bełchatowskiego to outsider rozgrywek. Do tej pory zawodnicy tego klubu zdobyli zaledwie 9 punktów 25 w meczach.

Goście nie postawili drużynie RKS wysoko poprzeczki i do  przerwy na tablicy wyników było już 4:0 dla gospodarzy. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Bartosz Machaj (28.min.), Jeremiasz Góralczyk (29. min.), Wiktor Płaneta (31. min.) i ponownie Jeremiasz Góralczyk (35. min). Po zmianie stron bramki dołożyli jeszcze Wiktor Płaneta (59. min.), powracający po kontuzji Mateusz Gouda (84. min) i Dawid Flaszka (89. min.).

RKS rozpoczął w zestawieniu: D. Niżnik - O. Siuda, B. Trawiński, Giovanii, F. Bednarski, K. Misztalski, St. Domaniecki, J. Góralczyk, Ferreira, W. Płaneta, B. Machaj

Wyniki zespołów z czołówki: Zjednoczeni Stryków – Sokół Aleksandrów 1:2, ŁKS III Łódź – Widzew II Łódź 0:2. W tabeli bez zmian. Prowadzi Sokół, drugi jest Widzew II a trzeci RKS Radomsko – 6 punktów straty do lidera. W następnej kolejce radomszczanie udają się na mecz ze Skalnikiem Sulejów.

W przerwie spotkania dla piłkarzy Akademii RKS przygotowano konkurs w podbijaniu piłki. Wygrał zdecydowanie Antoni Koziński, któremu ta sztuka udała się 430 razy.  W nagrodę z rąk prezydenta Jarosława Ferenca i Daniela Pietralika dyrektora Akademii RKS, otrzymał piłkę z autografem trenera Sławomira Majaka.

Klub przeznaczył też na licytację koszulkę meczową z podpisami zawodników. Dochód przeznaczony będzie na leczenie Amelki Augustyńczyk. Szczegóły w mediach społecznościowych klubu.