RKS Radomsko remisuje w końcówce meczu z Ceramiką Opoczno

RKS Radomsko remisuje w końcówce meczu z Ceramiką  Opoczno

Końcówka rundy wiosennej wyraźnie nie idzie czwartoligowemu RKS Radomsko. W spotkaniu 31. kolejki (8 czerwca) radomszczanie tylko zremisowali na własnym stadionie z Ceramiką Opoczno 1:1 (0:0).

Drużynę w derbowym pojedynku poprowadził Wojciech Wroński. Trener Sławomir Majak musiał obejrzeć mecz z trybun. W Wygodzie otrzymał bowiem czerwoną kartkę. W meczu nie mogli zagrać m.in. Wiktor Płaneta, Kajetan Misztalski czy Bartosz Machaj, który na ławce usiadł jako asystent trenera. Szasnę gry od początku meczu za to otrzymał Miłosz Kapica i 18-letni radomszczanin Patryk Pokora.

Pierwsza połowa bez goli. Najlepszą sytuację miał Vinicius Ferreira. Jednak jego rajd i strzał w polu karnym zatrzymał się na bramkarzu. Po zmianie stron na prowadzenie wyszli goście po strzale Wojciecha Wiktorowicza w 64. min. Wyrównanie przyszło na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Kibiców bramką ucieszył wprowadzony po przerwie 16-latek Maciej Kłodos (także radomszczanin) ratując tym samym remis.

RKS Radomsko: M. Zelenskyi - O. Siuda, B. Trawiński, F. Bednarski, J. Molis, M. Kapica, P. Pokora (D. Flaszka 46'), Lucas, P. Bańczyk (M. Gołda 67'), Vinicius, St. Domaniecki (M. Kłodos (87'). Żółte kartki: Molis, Giovani, Siuda i Bednarski
Ceramika Opoczno: F. Błażejewski - J. Dąbrowski, D. Padzialinski, D. Kostopoulos, C. Dominak, K. Jaworski, A. Banasiak, K. Łukasik, F. Zawiasa, W. Krajewski

RKS Radomsko w tabeli nadal trzeci. Wygrał prowadzący Sokół Aleksandrów z Borutą Zgierz 3:0 a drugi w tabeli Widzew II Łódź zremisował w Buczku z Orkanem 3:3. Strata rezerw Widzewa do Sokoła wynosi już 6 punktów. Do końca sezonu trzy zostały trzy kolejki.

RKS zagra jeszcze na wyjeździe ze Zjednoczonymi Stryków, Szczerbcem Wolbórz (dom) i ŁKS III Łódź (wyjazd).