RKS Radomsko powołuje swoją drużynę e-sportową. Znamy pierwsze szczegóły

RKS Radomsko powołuje swoją drużynę e-sportową. Znamy pierwsze szczegóły Fot. Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej zarząd RKS-u Radomsko zapowiedział powstanie e-sportowej sekcji klubu. Zawodnicy mają reprezentować barwy radomszczańskiej drużyny podczas nadchodzącego e-Pucharu Polski.

Puchar zostanie rozegrany w grach FIFA 21 i PES 21, najpopularniejszych obecnie piłkarskich symulatorach. Wziąć w nim udział mogą w nim nie tylko drużyny ze wszystkich męskich lig funkcjonujących w Polsce (począwszy do klasy B a kończąc na Ekstraklasie), ale także przedstawiciele Centralnej Ligi Juniorów, lig kobiecych czy nawet lig futsalu i beach soccera.

Zobacz też: RKS Radomsko z nowym trenerem i klubem partnerskim

Rozgrywki pucharowe są podzielone na dwa etapy: w pierwszym, regionalnym, biorą udział wszystkie drużyny z niższych lig (do czwartej). Rozpoczął się on 14 grudnia i potrwa do jutra. W drugim, centralnym, wystąpią drużyny występujące od trzeciej ligi wzwyż (do tej grupy zalicza się RKS Radomsko). Dla nich rozgrywki zaczną się 4 stycznia i potrwają aż do 22 stycznia. Finały odbędą się natomiast w dniach 29 i 30 stycznia.

„Niebiesko-żółci” zorganizowali otwartą rekrutację do swojej e-sportowej drużyny. Do reprezentowania barw drużyny w PES-ie 21 zgłosił się tylko jeden zawodnik, Robert Zatoń, którego wspierać ma Przemysław Krawczykowski. W przypadku FIFY konieczne są jednak eliminacje: kandydatów jest bowiem aż ośmiu.

Jak dotąd znamy imiona i nazwiska czterech z nich – są to Maciej Kowalski, Kamil Mielczarek, Kuba Łęski i Bartek Ślęzak – natomiast pozostali zostali przedstawieni na oficjalnym klubowym profilu swoimi pseudonimami: ralfijot, planet987untidy, Strzała 03 oraz stefiStefan. Wszyscy zawodnicy zostali poproszeni o przesłanie klubowi swojego pełnego imienia i nazwiska, numeru telefonu, adresu mailowego i nicku na PSN.

Eliminacje odbędą się w trybie pucharowym, a transmisje na żywo ze wszystkich spotkań będzie można obejrzeć na dedykowanym kanale na YouTubie. Zawodnicy rozgrywają ze sobą po dwa mecze – o zwycięstwie zadecyduje bilans bramkowy.

Drabinka:
ralfijot
Kamil Mielczarek

planet987untidy
Maciej Kowalski

Kuba Łęski
Strzała 03

stefiStefan
Bartek Ślęzak

Więcej o:
rks radomsko e-sport puchar polski piłka nożna fifa pes gry
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE