RKS Radomsko z nowym trenerem i klubem partnerskim

Robert Szwarc został nowym trenerem RKS Radomsko a partnerskim klubem trzecioligowca będzie AKS SMS Łódź. O tym podczas wtorkowej konferencji prasowej powiadomił zarząd klubu. Spotkanie z mediami dotyczyło omówienia czterech ważnych dla Klubu tematów.

Konferencję zwołano by przede wszystkim ogłosić nowy sztab trenerski RKS Radomsko, w miniony piątek rezygnację ze stanowiska złożył bowiem dotychczasowy trener Marcin Bryś.

- Dziękuję mu za pracę jaką włożył w budowę klubu, to też dzięki niemu Klub uzyskał z PZPN certyfikat Złotą Gwiazdkę – mówił Radosław Pawelec, prezes zarządu trzecioligowca.

Robert Szwarc został nowym pierwszym trenerem Klubu RKS Radomska. Jego asystentem będzie Michał Baiński. Jeszcze do poniedziałku obaj pełnili funkcje trenerskie 1 zespołu drużyny Lider Włocławek.

- Mam wrażenie, że spotkaliśmy trenera, u którego podobnie jak u nas, piłka nożna zajmuje znaczną część życia. Tak dużo entuzjazmu i energii nie widzieliśmy już od wielu miesięcy, mam nadzieję, że będzie to miało przełożenie na prowadzenia Klubu – mówił Jakub Mielczarek, wiceprezes RKS Radomsko.

Sam trener podczas konferencji podziękował za zaufanie i za podjęcie współpracy, bo ta będzie rozwijać się na dwóch płaszczyznach trenerskim oraz partnerskim z AKS SMS Łódź.

- Chce się dobrze skupić na celach i je realizować. Każde zmiany niosą ze sobą ryzyko, ale wiadomo, że bez ryzyka nie ma też rozwoju. Uważam, że w RKS Radomsko jest wielu wartościowych graczy, wielu prezentuje bardzo wysoką jakość gry – mówił nowy trener Robert Szwarc.

Kolejnym punktem konferencji była informacja o tym, że AKS SMS Łódź ma być również partnerskim klubem RKS.

- Mamy dużo uzdolnionej młodzieży, przyjeżdża z całej Polski i też musimy im dać szansę gdzieś grać. Rękę do nas wyciągnął RKS Radomsko, proponując tę współpracę. Najlepsi, których szkolimy będą mieć szansę by grać tutaj w RKS Radomsko. Oczywiście kadra trenerska i zarząd klubu będą to wybierali – mówił Piotr Stepień, dyrektor AKS SMS Łódź.

Podczas konferencji poruszono także dwa inne tematy. RKS Radomsko chce wejść także do e-sportu. Właśnie rozpoczyna się nabór do sekcji e-sportowej. Poszukiwani są miłośnicy gry w FIFĘ oraz Pro Evolution Soccer. Zarząd klubu apeluje do fanów gry w piłkę na komputerach by zgłaszali chęć reprezentowania żółto-niebieskich barw RKS na arenie międzynarodowej. Najlepsza osoba otrzyma kontrakt z radomszczańskim klubem i będzie oficjalnym reprezentantem RKS w e-sporcie.

Ostatni z poruszonych podczas konferencji tematów dotyczył schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radomsku. Zarząd klubu postanowił obdarować przed świętami bezpańskie psy i koty. Działacze RKS apelują o przynoszenie karmy dla zwierząt a klub podwoi ilość jedzenia i przekaże przed Bożym Narodzeniem do schroniska. Dary można przynosić do restauracji Nowa Stylowa, w godzinach jej funkcjonowania.

Więcej o:
rks radomsko nowy trener rks radomsko robert szwarc szwarc rks radomsko rks radomsko nowy trener szwarc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE