RKS Radomsko pokonuje Borutę Zgierz 4:0

RKS Radomsko pokonuje Borutę Zgierz 4:0

Drużyna RKS Radomsko, która jest wiceliderem IV ligi pokonała przed własną publicznością zespół Boruty Zgierz 4:0 (1:0).

Mecz w ramach 29. kolejki rozegrano w sobotę 21 maja. Drużyny, które w rundzie wiosennej przyjeżdżają na mecz z RKS, zazwyczaj wyjeżdżają z kilkubramkowym bagażem. Nie inaczej było w spotkaniu z Borutą Zgierz. Żółto-niebescy zaaplikowali cztery bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Na listę strzelców wpisali się: Sebastian Miśkowiec w 29 min. i 89 min (z rzutu karnego) oraz najskuteczniejszy gracz RKS, Kamil Odolak w 56 i 65 min. Odolak w tym sezonie strzelił już 20 bramek.

- Mimo korzystnego i okazałego zwycięstwa nie był to łatwy mecz dla nas. Wiedzieliśmy, że w odróżnieniu od poprzednich spotkań zespół, ze Zgierza jest bardzo dobrze zorganizowany, posiada również kilku zawodników o dobrych umiejętnościach indywidualnych i zawiesi wysoko poprzeczkę. W pierwszej połowie mieliśmy okazję się o tym przekonać, gdzie zostaliśmy złapani na dwie kontry i różnie ten mecz mógł się potoczyć. Natomiast druga połowa przebiegała pod nasze dyktando, gdzie to nasz zespół pod każdym kątem dyktował warunki gry – powiedział po meczu trener Paweł Ściebura.

W tabeli RKS wciąż drugi. Prowadzi Warta Sieradz, do której radomszczanie tracą 10 punktów. Do końca sezonu pozostało pięć kolejek.

Trenerem zespołu ze Zgierza jest Piotr Szarpak. Jego największe piłkarskie sukcesy przypadają na czas gry w barwach Widzewa Łódź, gdzie wystąpił w Lidze Mistrzów i wywalczył dwa tytuły mistrza Polski (1996, 1997).

RKS Radomsko: D. Niźnik – K. Kolasa (D. Tatara), B. Sitkowski, J. Załucki, W. Śmigielski, Ł. Bocian (A. Zawierucha), F. Bednarski, B. Machaj (J. Carlos), S. Miśkowiec, S. Domaniecki (I. Górniak), K. Odolak (J. Zieliński)
Boruta Zgierz: D. Wężyk – K. Pawlikowski, K. Bednarski, D. Bierżyński, O. Naidyshak, K. Chmielewski, D. Knera, J. Fudała, J. Pabiańczyk, K. Ślęzak

W następnej kolejce RKS zagra na wyjeździe (28 maja) z ostatnim zespołem w tabeli Prosną Wieruszów. Wcześniej (też na wyjeździe) bo 25 maja, radomszczanie zagrają w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem zespołu Pawła Ściebury będzie Orzeł Nieborów. Ten mecz zaplanowano na 25 maja.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
rks rks radomsko sparing rks radomsko kibice rks kibice rks radomsko boruta zgierz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE