RKS Radomsko odpada z ePucharu Polski po wyrównanym meczu z Narwią Ostrołęka

RKS Radomsko odpada z ePucharu Polski po wyrównanym meczu z Narwią Ostrołęka Fot. Marian Grigo/Pexels - zdjęcie ilustracyjne

Po długim i wyrównanym meczu z Narwią Ostrołęka, RKS Radomsko odpada z ePucharu Polski w 1/16 finału. Choć dla „Niebiesko-żółtych” jest to koniec rywalizacji w grze FIFA 21, to rozgrywki w PES 21 rozpoczną się dopiero jutro – radomszczańska drużyna zmierzy się w nich z Wartą Poznań.

W etapie centralnym drużyny zostały podzielone na 4 grupy. Cztery najlepsze kluby z każdej z nich wezmą potem udział w losowaniu finałowej drabinki, gdzie zmierzą się ze zwycięzcami etapu regionalnego. RKS trafił do grupy nr 1, wspólnie z drużynami z województwa łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Łącznie w obu etapach wzięło udział 160 drużyn.

Pierwszy mecz RKS-u miał miejsce 8 stycznia o godz. 19 i zakończył się remisem 1:1 z ŁKS-em Łódź. Drugie spotkanie również nie przyniosło rozstrzygnięcia (1:1), a o zwycięstwie radomszczańskiego klubu zadecydowała „złota bramka” zdobyta podczas dogrywki. Mimo że reprezentanci „Niebiesko-żółtych”, Jakub Strzelczyk i Kamil Mielczarek, nie byli faworytami tego meczu, to udało im się z powodzeniem wprowadzić drużynę do 1/16 finału. RKS miał w nim zagrać z MZKS Narew Ostrołęka.

Tutaj również zawodnicy RKS-u nie byli uznawani za faworytów. Barwy Narwi reprezentowało dwóch niezwykle uznanych w e-sportowym środowisku graczy: Patryk Majewski i Marcin Szczes. Mimo to spotkanie było niezwykle zacięte – oba mecze zakończyły się remisami (kolejno 1:1 i 3:3), a Narwia awansowała dopiero po dogrywce i „złotej bramce”.

Przeczytaj także: RKS Radomsko powołuje swoją drużynę e-sportową. Znamy pierwsze szczegóły

Poza Narwią, awansować do dalszego etapu udało się trzem innym drużynom z pierwszej grupy: Widzewowi Łódź (z nimi zmierzy się drużyna z Ostrołęki w 1/8 finału), Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa. Do finałowej szesnastki dostały się także Arka Gdynia, Amator Kiełpino, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, MKS Szczawno-Zdrój, Piast Gliwice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Skra Częstochowa, Korona Kielce, Wisła Kraków, Spójnia Osiek i Motor Lublin.

Mielczarek i Strzelczyk odpadli zatem z pucharu w dobrym stylu, grając wyrównany mecz z bardzo silnymi rywalami. To jednak nie koniec przygody RKS-u w ePucharze Polski – 11 stycznia o godz. 19 Robert Zatoń i Przemysław Krawczykowski zmierzą się z Wartą Poznań w grze PES 21.

Więcej o:
rks radomsko e-sport puchar polski piłka nożna fifa pes gry
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE