RKS Radomsko liderem IV ligi

Po rozegranych 3. kolejkach IV ligi, zespół RKS Radomsko został liderem tabeli. Stało się tak dzięki środowej (22 sierpnia) wygranej z Nerem Poddębice 5:1 (3:0).

Mecz praktycznie rozstrzygną się już w pierwszej połowie, kiedy to radomszczanie zaaplikowali gościom trzy bramki. Pierwszą z nich strzelił Omar Tall w 18 min. Ten sam zawodnik trzy minuty później, wpadł z piłką do bramki Neru i było 2:0. W 38. min. do siatki gości strzela Krystian Wojtczak.

Po przerwie, niezawodny snajper Krystian Wojtczak podwyższa w 47 min. na 4:0 dla żółto-niebieskich. Dla drużyny z Poddębic honorowe trafienie notuje Łukasz Dynel (55 min). W ostatniej minucie wynik meczu na 5:1 ustala wprowadzony po przerwie Łukasz Gloc, który dobija piłkę po strzale z wolnego wykonywanego przez czarnoskórego Omara Talla.

Warty uwagi jest fakt powrotu po 10 latach na stanowisko spikera Tomasza Smużyńskiego, byłego działacza RKS Radomsko z czasów świetności klubu.

Składy:
RKS Radomsko: W. Baranowski – K. Michalak, A. Klepczyński, K. Wojtczak, P. Baraniak, K. Sadziński, B. Turniak, K. Zieliński, A. Pluta, Omar Tall, A. Jura.
Ner Poddębice: J. Niedomagała, K. Bartos, K. Smolarek, I. Kania, B. Tonn, J. Owczarek, M. Pasik, M. Stępień, M. Zasada, M. Zwoliński, Ł. Marciniak.

Sędziował: Mateusz Janecka