Radomsko, Łódzkie 18.2o Sobota, 24 Sierpnia 2019

Reymonta w remoncie i przebudowie

Miasto
Jacek Paszewski

Na dobre rozpoczęła się gruntowna przebudowa ulicy Reymonta w Radomsku.

Ulica Reymonta zamknięta jest od piątku 17 maja, na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Żeromskiego wraz ze skrzyżowaniem. Warunkowo zamknięto również ulicę Żeromskiego. Zmieniono rozkład jazdy autobusów MPK.

W pierwszym tygodniu prac wycięto większość drzew a także sferezowano nakładkę asfaltową. Możecie to zobaczyć w naszym materiale wideo.

W zakres inwestycji wchodzi zwężenie jezdni do szerokości 4 metrów oraz przebudowa obustronna chodników z płyt granitowych o antypoślizgowej powierzchni. Wzdłuż jezdni po stronie południowej (przy budynku poczty) zachowana będzie  zatoka postojowa dla samochodów osobowych. Po stronie północnej nowy, szeroki chodnik, który będzie dostosowywany do zmiennych  potrzeb mieszkańców, np. jako miejsce pod sezonowe ogródki gastronomiczne, miejsce do organizacji happeningów czy zajęć dydaktycznych.

Po obu stronach drogi nasadzony zostanie szpaler drzew, a w okolicy Domu Rzemiosła powstanie otoczony zielenią zakątek rekreacyjny z Ławeczką Reymonta. Będzie też nowe, wysokie oświetlenie ledowe.

Planowo prace mają się zakończyć do końca września tego roku. Całkowity koszt przebudowy ulicy Reymonta wynosi 5 355 135,26 zł.

komentarze