Rewitalizacja ul. Reymonta. Jak postępują prace?

Rewitalizacja ul. Reymonta. Jak postępują prace?

Dobiega końca rewitalizacja ul. Reymonta w Radomsku. Zgodnie z zapewnieniami urzędników, główne prace powinny zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.

Prace związane z rewitalizacją ul. Reymonta wkraczają w końcową fazę. Wykonana jest cała infrastruktura podziemna. Dobiega końca układanie kostki oraz budowa chodników. Na remontowanym fragmencie drogi pojawiły się już nowe nasadzenia oraz latarnie uliczne. Wkrótce rozpocznie się montaż elementów małej architektury. Te prace powinny zakończyć się jeszcze w tym miesiącu. W dalszej kolejności rozpocznie się zagospodarowywanie terenu w rejonie Domu Rzemiosła, gdzie pojawi się m.in. Ławeczka Reymonta.

– Naprawdę widać postęp prac. Ten fragment miasta zmienia się z dnia na dzień. Niektórzy mówią, że jest zbyt dużo betonu, ale mnie osobiście bardzo się podoba. Jak posadzone nowe drzewa urosną, zazielenią się, to będzie naprawdę bardzo ładnie. Szkoda tylko, że znajdujące się przy ul. Reymonta kamienice nie zostały odrestaurowane. Ich wygląd psuje ogólne wrażenie tego miejsca – usłyszeliśmy od pana Roberta.

Zgodnie z założeniami rewitalizacji ul. Reymonta, po zakończeniu prac w centrum miasta zostanie stworzona otwarta i nowoczesna przestrzeń. W zakres inwestycji weszło m.in. zwężenie jezdni do szerokości 4 m oraz budowa chodników z płyt granitowych. Powstał też nowy szeroki chodnik, który będzie dostosowywany do zmiennych potrzeb mieszkańców, np. jako miejsce pod sezonowe ogródki gastronomiczne, czy miejsce do organizacji happeningów.

Prace rozpoczęły się w maju ubiegłego roku. Koszt inwestycji to ponad 5 mln złotych.

Więcej o:
drogi radomsko remonty drogi radomsko drogi w radomsku remont reymonta reymonta radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE