Reprezentacyjny zespół Wojska Polskiego wystąpił w MDK w Radomsku

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Koncert był jednym z elementów miejskich obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego.

Na scenie w sali widowiskowej MDK wystąpiło kilkudziesięciu muzyków oraz soliści. W ich repertuarze znalazły się utwory muzyki klasycznej oraz nawiązujące do wydarzeń z 1920 roku.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną liczba uczestników koncertu, którzy zasiedli na widowni była ograniczona.

Jak czytamy na stronie internetowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, zespół swoją działalnością od ponad kilkudziesięciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami.

Przedmiotem działalności zespołu jest opracowywanie programów artystycznych i organizowanie koncertów m.in. estradowych, plenerowych, kameralnych, symfonicznych, solistycznych i chóralnych. Z zespołem współpracują również uznani artyści scen polskich – śpiewacy, piosenkarze, tancerze i aktorzy. Zespół prowadzi działalność promocyjną i wydawniczą oraz upowszechnia twórczość artystyczną kierowaną do wielopokoleniowej widowni.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne. Artyści w mundurach występują także w kościołach biorąc udział w różnotematycznych uroczystościach narodowych i religijnych.

Więcej o:
radomsko mdk radomsko koncert reprezentacyjny zespół artystyczny wojska polskiego
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE