Remonty w szkołach średnich

W okresie wakacji do szkół nie uczęszczają uczniowie a majstrowie. Czemu? Gdyż wakacje to najlepszy czas na remonty szkół.

Źródło: radomsko24.plW okresie wakacji do szkół nie uczęszczają uczniowie a majstrowie. Czemu? Gdyż wakacje to najlepszy czas na remonty szkół. Pisaliśmy już o przedszkolach, podstawówkach i gimnazjach, teraz czas na szkoły średnie.

 

W tym roku z kasy powiatu na remonty w szkołach średnich pójdzie 320 tysięcy zł. Najwięcej z tej sumy pochłonie przeróbka  pierwszego piętra po gabinetach stomatologicznych na sale lekcyjne w Ekonomiku.


- Co roku przerwę wakacyjną dyrektorzy szkół wykorzystują na przeprowadzenie najważniejszych remontów w swoich placówkach, tak jest również w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Radomszczański – mówi Urszula Rorat, członek Zarządu Powiatu odpowiedzialna za oświatę.


Największe zmiany szykują się w Zespole Szkół Ekonomicznych, który od kilku lat ma swoją siedzibę w budynku po byłej przychodni przy ul. Przedborskiej w Radomsku. Po wakacjach w końcu jakiekolwiek ślady po placówce zdrowia znikną na dobre. Kiedyś na pierwszym piętrze przyjmowali dentyści, jednak od września zaczną funkcjonować tam sale lekcyjne oraz sekretariat.

 

Remontowane będą także dwie sale praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1. W Drzewniaku pojawi się nowy parkiet na pierwszym piętrze, natomiast w Elektyku zostanie odświeżona klatka schodowa. W II Liceum Ogólnokształcącym rozbiórkę czeka nieczynny komin od kotłowni oraz wymiana wszystkich drzwi na drugim piętrze.

 

W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym zostanie wyremontowany dach. Ponadto odnowione zostaną wszystkie kominy oraz pokoje w bursie. W I Liceum Ogólnokształcącym zostanie położony nowy parkiet w sali gimnastycznej, wyremontowane natryski oraz odświeżone ogrodzenie kortu tenisowego.

 

W Zespole Szkół Ponadgimnajalnych w Przedborzu zostaną zakończone prace nad  układaniem kostki brukowej na placu przed budynkiem oraz wyremontowana wewnętrzna klatka schodowa.

Więcej o:
szkoły średnie licea elektryk drzewniak ekonomik ii lo i lo powiat remonty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE