Remonty, ach remonty

W przedwyborczym okresie praca na drogach wre. W ostatnich dniach zakończona została przebudowa dróg w Stobiecku Szlacheckim i Rożnach, a także odcinek drogi w Strzałkowie. Trwa natomiast remont... ››

W przedwyborczym okresie praca na drogach wre. W ostatnich dniach zakończona została przebudowa dróg w Stobiecku Szlacheckim i Rożnach, a także odcinek drogi w Strzałkowie. Trwa natomiast remont na ul. Krasickiego w Radomsku.

 

Na korki muszą nastawić się mieszkańcy Radomska, którzy przejeżdżają ul. Krasickiego - a to ze względu na remont 310-metrowego fragmentu tej ulicy. W czwartek 23 września droga była zamknięta dla ruchu na odcinku 11 Listopada - Sucharskiego, w tym czasie drogowcy wykonywali odwodnienie. Kolejne wyłączenie drogi z ruchu kołowego czeka nas w przyszłym tygodniu - wtedy położona zostanie nowa nawierzchnia.

 

Wśród zakończonych w ostatnich dniach remontach prowadzonych przez Starostwo Powiatowe najdroższą inwestycją był remont drogi Radomsko - Sulmierzyce. Zrealizowano go w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Na remontowanych odcinkach położone zostały nowe chodniki, utwardzono pobocze, pojawilo się także oznakowanie poziome. Wyremontowano także kolejny most - na rzece Kręcicy.

 

– Do tej pory droga ta była w bardzo złym stanie i za remonty cząstkowe płaciliśmy po kilkadziesiąt tys. zł – mówi starosta Jerzy Kaczmarek. – Teraz tego problemu już nie będzie - dodaje.

 

Całość inwestycji kosztowała 2 mln zł. 50 % tej kwoty sfinansowało państwo, pozostałe 50 % podzieliły między siebie cztery samorządy – powiat oraz gminy: Ładzice, Dobryszyce i Lgota Wielka.

 

Kolejny zakończony remont to przebudowa 320-metrowego odcinka drogi powiatowej w Strzałkowie, na którym położono dwie warstwy nawierzchni asfaltowej, a także położono nowy chodnik po stronie stawu oraz wyremontowano ten po stronie kościoła i Zespołu Szkół Agrobiznesu.

Więcej o:
remont powiat
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE