Remont ul. ks. Kościowa w Radomsku zakończy się później niż planowano. Jest wiele komplikacji

Remont ul. ks. Kościowa w Radomsku zakończy się później niż planowano. Jest wiele komplikacji Fot. facebook/Kamil Bugdal

- W związku z wieloma komplikacjami w trakcie trwania realizacji przebudowy ulicy Ks. Kościowa w Radomsku zmuszeni jesteśmy przesunąć termin zakończenia zadania do końca września 2022 r. – informuje Starostwo Powiatowe w Radomsku.

- Od początku realizacji tego zadania (4 listopada 2021 r.) napotykamy na problemy, które nie były możliwe do przewidzenia w chwili wykonywania projektu budowlanego (m. in. w grudniu 2021 r. przy korytowaniu starej konstrukcji jezdni i zatok autobusowych konieczne było rozebranie większej ilości warstw), a w lipcu i sierpniu 2022 r. przy wykonywaniu nawierzchni chodników okazało się, że konieczna jest przebudowa całych studni kanalizacyjnych, a nie tylko regulacja wysokościowa ich włazów – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Jak podkreślają urzędnicy, I i II kwartał bieżącego roku to bardzo trudna sytuacja na krajowym rynku, z którą wiąże się brak dostępności w sprzedaży materiałów budowlanych, także trudności kadrowe na placu budowy. Ta sytuacja również opóźniła poszczególne etapy prowadzenia inwestycji.

- Do zakończenia przebudowy ulicy pozostało już jedynie przestawienie dwóch słupów niskiego napięcia, co umożliwi dokończenie układania warstwy ścieralnej i wykonanie oznakowania. Abyśmy mogli przestawić słupy, musimy poczekać na zakończenie wszystkich wymaganych prawem procedur, które nie są zależne od Starostwa Powiatowego – dodano w komunikacie.

Więcej o:
radmsko ulica kościowa reomont inwestycja starostwo radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE