Remont ul. Jagiellońskiej rozpoczęty

Rozpoczął się remont ulicy Jagiellońskiej. Od 28 czerwca ulica będzie zamknięta dla samochodów na odcinku od ul. Św. Jadwigi do ul. Prymasa Wyszyńskiego. Droga będzie zamknięta przez... ››

Rozpoczął się remont ulicy Jagiellońskiej. Od 28 czerwca ulica będzie zamknięta dla samochodów na odcinku od ul. Św. Jadwigi do ul. Prymasa Wyszyńskiego.

 

Droga będzie zamknięta przez około 2-3 tygodnie. Kierowcy będą musieli jeździć objazdem przez ulice: Armii Krajowej, Tysiąclecia i Prymasa Wyszyńskiego.

 

Na remontowanym odcinku położone zostaną nowe chodniki, powstanie ścieżka rowerowa i zatoki autobusowe po stronie szpitala. Ponadto będzie też zmodernizowane odwodnienie ulicy.

 

- Całkowicie zmieni się nie tylko geometria drogi, ale także całego skrzyżowania ul. Jagiellońskiej z ul. Piastowską. Na ulicy w osi drogi pojawią się na przykład okrawężnikowane wyspy, rozdzielające dwa kierunki ruchu. Wszystkie te zabiegi mają na celu uspokojenie ruchu na drodze i zapewnienie bezpieczeństwa w komunikacji wokół nowego szpitala. - mówi starosta Jerzy Kaczmarek.

 

W chwili obecnej na ul. Jagiellońskiej trwają prace przygotowawcze - usuwanie drzew czy przestawianie latarni. Planowana wartość inwestycji to 1,7 miliona zł.

 

Miejmy nadzieję, że kolejna zamknięta ulica w naszym mieście nie spowoduje jeszcze większych korków.

Więcej o:
remont jagiellońska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE