Remont "mostka" stał się faktem

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w przyszłym roku pod "mostkiem" przejadą wreszcie samochody.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w przyszłym roku pod "mostkiem" przejadą wreszcie samochody. Wojewoda Łódzki wydał postanowienie w sprawie wyrażenia zgody na odstępstwo w zakresie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle kolejowe.

Na dzisiejszym briefingu prasowym prezydent Anna Milczanowska poinformowała, że starania Miasta oraz PKP PLK S.A., w sprawie wspólnej inwestycji polegającej na przebudowie wiaduktu nad łącznikiem ulic Sierakowskiego i Reymonta w Radomsku znalazły zrozumienie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. W ślad za upoważnieniem ministra Wojewoda Łódzki wydał postanowienie w sprawie wyrażenia zgody na odstępstwo w zakresie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle kolejowe, tj. w zakresie wzniesienia spodu konstrukcji nowego wiaduktu kolejowego.

- Bardzo się cieszę, że nasze starania oraz PKP PLK S.A., w sprawie wspólnej przebudowy mostka znalazły zrozumienie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Otrzymaliśmy odstępstwo, które pozwoli na przygotowanie dokumentów przetargowych dla przedsięwzięcia, które będzie realizowane systemem projektuj – buduj - mówiła Anna Milczanowska.

Inwestycja, która pochłonie 12 mln złotych, będzie realizowana wspólnie przez Urząd Miasta i Polskie Linie Kolejowe SA.
Więcej o:
mostek remont pkp urząd miasta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE