Remont kamienicy przy ul. Kościuszki

Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje wyremontować kamienicę mieszczącą się na ul. Kościuszki, przy skrzyżowaniu z ul. Narutowicza.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje wyremontować kamienicę mieszczącą się na ul. Kościuszki, przy skrzyżowaniu z ul. Narutowicza. TBS otrzymało już pierwsze wytyczne dotyczące remontu od konserwatora zabytków.

Urząd Miasta przychylił się do pomysłu remontu rzeczonej kamienicy. W trakcie najbliższej sesji rady miejskiej, radni mają zadecydować o kwocie przeznaczonej na wykonanie projektu modernizacji.

Do września 2013 roku wszystko musi zostać przygotowane, ponieważ wówczas upływa termin składania wniosków o dofinansowanie do Banku Gospodarstwa Krajowego. TBS liczy na to, że miasto otrzyma środki, które pokryją do 40% wartości remontu.

Na czas remontu 10 rodzin zamieszkujących kamienicę zamieszka w lokalach zastępczych. Remont jest niezbędny przede wszystkim ze względu na zarwany w ubiegłym roku strop i pękające ściany. Jest to także budynek w centrum miasta, który dawno przestał być ozdobą Radomska.

Więcej o:
tbs urząd miasta bgk kamienica ul. kościuszki
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE