Remont drogi z Przedborza do Piskorzeńca z rządowym dofinansowaniem

Remont drogi z Przedborza do Piskorzeńca z rządowym dofinansowaniem Fot. Starostwo Powiatowe

Powiat Radomszczański zyskał rządowe dofinansowanie planowanego remontu ponad kilometrowego odcinka drogi między Przedborzem a Piskorzeńcem. Z Funduszu Dróg Samorządowych pokryte zostanie 80 proc. kosztów inwestycji.

Droga z Przedborza do Piskorzeńca podczas ubiegłorocznego audytu została uzna za jedną z najbardziej zniszczonych powiatowych dróg. Nie było wątpliwości nawierzchnia wymagała jak najszybszej modernizacji. Koszt przebudowy jej najgorszego 1150-metrowego odcinka (ok. 3 km od granic Przedborza) oszacowano na 690 478 zł. Przebudowę drogi umieszczono w harmonogramie prac na 2019 rok.

W planach jest remont nawierzchni drogi (o szer. 6 m.) oraz budowa utwardzonych poboczy, przebudowa skrzyżowania z drogą na Góry Mokre, a także wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Starostwo wystąpiło o dofinansowanie tej inwestycji w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Wniosek sporządzony przez pracowników Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku trafił do Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. W środę 4 września na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi ukazał się komunikat informujący o przyznaniu dofinansowania 80 proc kosztów tej inwestycji – 552 383 zł.

- Modernizacja tej drogi poprawi dostępność mieszkańców miejscowości położonych na terenach wschodnich i południowych do stolicy gminy – Przedborza, będącego największym w tym rejonie ośrodkiem handlowym, przemysłowym i kulturalnym. Co więcej poprawi też komfort dojazdu do znanego w całym kraju Centrum Japońskich Sztuk Walki ,,Dojo” Stara Wieś
- informuje starosta Beata Pokora.

Poprawa stanu nawierzchni zwiększy również bezpieczeństwo użytkowników ruchu (niebezpieczeństwo stwarzały m.in. manewry w celu omijania wybojów) a także ograniczy liczbę szkód komunikacyjnych, zgłaszanych w związku z istniejącymi tam dziurami w nawierzchni.

W sierpniu tego roku Powiat Radomszczański złożył następny wniosek o dofinansowanie gruntownego remontu kolejnego odcinka drogi z Przedborza do Piskorzeńca. Koszt robót polegających na modernizacji 1800-metrowego odcinka tej drogi mają wynieść 1 000 000 zł.

Info: Starostwo Powiatowe w Radomsku.

Więcej o:
drogi powiatowe starostwo radomsko drogi powiatu radomszczańskiego remonty dróg w powiecie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE