Remont drogi Rożny - Woźniki

W dniach 26 - 30 sierpnia zamknięta dla ruchu kołowego będzie droga Rożny - Woźniki. W tym czasie na około 1,5 km odcinku jezdni położona zostanie nowa nawierzchnia. Na czas remontu wyznaczony... ››

W dniach 26 - 30 sierpnia zamknięta dla ruchu kołowego będzie droga Rożny - Woźniki. W tym czasie na około 1,5 km odcinku jezdni położona zostanie nowa nawierzchnia.

 

Na czas remontu wyznaczony zostanie objazd przez miejscowości Wierzbica, Krępa i Długie.

 

Remont drogi Rożny - Woźniki prowadzony jest przez Starostwo Powiatowe w Radomsku w ramach Narodowego Programu Dróg Lokalnych i jest częścią przebudowy drogi powiatowej Radomsko - Sulmierzyce.

 

W ramach tej inwestycji został gruntownie wyremontowany odcinek drogi w Stobiecku Szlacheckim oraz most na rzece Kręcicy, wykonano też nowe chodniki. Niebawem zostaną też utwardzone pobocza na odcinku od Rożnów do Woźnik. Koszt inwestycji to ok. 2 miliony zł - mówi Aneta Niedźwiedzka, rzecznik prasowy powiatu.

 

Przebudowa drogi w 50 % finansowana jest z budżetu państwa. Pozostałe 50% dzielą między siebie samorządy – powiat i gminy: Ładzice, Dobryszyce i Lgota Wielka.

Więcej o:
drogi remonty powiat
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE