Remont DK91

Remont DK91

Rozpoczął się dwumiesięczny remont nawierzchni na drodze krajowej 91 w powiecie radomszczańskim. Łącznie zostanie wyremontowane około 7,5 kilometra drogi.

-  Pierwszy blisko pięciokilometrowy odcinek, gdzie prowadzony jest remont, napotkamy między Rozprzą i Niechciacmi, drugi o długości 2,5 kilometra między Bobrami i Borkami.  Prace polegają na usunięciu (sfrezowaniu) starej, zniszczonej warstwy nawierzchni i położeniu trzech nowych warstw: wyrównawczej, wiążącej i ścieralnej, wraz ze stalową siatką wzmacniającą. Pozwoli to nie tylko poprawić komfort jazdy ale także zdecydowanie poprawić trwałość drogi. Roboty prowadzone są  raz na jednym, raz na drugim pasie jezdni, a ruch odbywa się wahadłowo i jest sterowany ręcznie przez pracowników. W miejscu prowadzonych robót obowiązuje ograniczenie do 60 km/h – powiedział portalowi Radomsko24.pl, Maciej Zalewski, rzecznik GDDKiA oddział Łódź.

 Przewidywany czas zakończenia prac, to 15 września, jednak ze względu na fakt, że wymagają bezdeszczowej pogody, termin może ulec przesunięciu.

Więcej o:
powiat droga remont remont dróg powiat radomszczański remont dk91
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE