Remiza jak nowa

Strażacy, ochotnicy z OSP Bogwidzowy z dumą pokazali swoją wyremontowaną i doposażoną remizę. Środki na ten cel pozyskali z II edycji Budżetu Obywatelskiego.

Symboliczne otwarcie wyremontowanej i doposażonej remizy przy ul. Przemysłowej 15, z udziałem prezydenta Jarosława Ferenca, sekretarza Jana Suwarta, przewodniczącego rady miejskiej Łukasza Więcka, odbyło się w niedzielę 7 maja. Obecny był także Marek Jankowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku. Uroczystość poprzedziła msza świętą w parafii pw. Św. Jana Chrzciciela.

Remont i doposażenie remizy był możliwy dzięki wygranym dwóm projektom zgłoszonym do II edycji Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwszy projekt „Wolny czas spędzamy aktywnie, radośnie i zdrowo – świetlica rekreacyjna dla juniora i seniora” kosztował 55 804 zł a na drugi „Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej Bogwidzowy” strażacy pozyskali 39 397 zł.  Za te pieniądze zakupiono m.in. pilarkę ratowniczą, środki ochrony osobistej strażaka,  drabinę teleskopową  agregat prądotwórczy czy namiot ratowniczy.

- Po remoncie strażnica wygląda bardzo ładnie. Cieszę się, że mieszkańcy z Bogwidzowy zaangażowali się w drugą edycję Budżetu Obywatelskiego i projekt mógł być zrealizowany. Mam nadzieje, że sprzęt będzie służyć nie tylko społeczności lokalnej, ale i miasta, a jednostka będzie dalej się rozwijać  – mówił podczas otwarcia prezydent Jarosław Ferenc, podkreślając jednocześnie, że strażaków z OSP Bogwidzowy widać nie tylko na akcjach, które ratują życie, ale także na uroczystościach miejskich, które zabezpieczają.

- Za pieniądze z Budżetu Obywatelskiego wyremontowaliśmy naszą strażnicę. Został wykonany sufit podwieszany czy remont ścian. Zakupiliśmy również piłę motorową, pompę dużej wydajności, drabinę składaną i elektronikę do remizy, która do nas niedługo dotrze – mówił z kolei Paweł Kałdoński z OSP Bogwidzowy.

Więcej o:
budżet obywatelski rbo budżet radomsko osp bogwidzowy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE