Rekordowy debiut Oliwii Drzazgi z UMLKS Radomsko na Mistrzostwach Świata

Rekordowy debiut Oliwii Drzazgi z UMLKS Radomsko na Mistrzostwach Świata Fot. PZPC

Znakomity występ na Mistrzostwach Świata w Kolumbii w podnoszeniu ciężarów zanotowała Oliwa Drzazga, na co dzień zawodniczka UMLKS Radomsko!

Oliwia do Bogoty wyleciała w piątek 2 grudnia w pierwszej grupie wraz z trenerem kadry kobiet Antonim Czerniakiem, zawodnikiem Piotrem Kudłaszykiem, fizjoterapeutką Eweliną Daniszewską i prezesem PZPC Waldemar Gospodarek, by już w poniedziałek 5 grudnia o godz. 20.00 polskiego czasu stanąć do rywalizacji na ciężarowym pomoście.

W swojej kategorii wagowej do 49 kg, Oliwia zaliczyła wszystkie 6 podejść. W rwaniu uzyskała 67 kg, 70 kg i 72 kg, a w podrzucie 90 kg, 92 kg i 95 kg. Razem w dwuboju dało to rezulatat 167 kg. Tymi wynikami wygrała grupę C, do której była przypisana.

Jednocześnie Oliwia Drzazga ustanowiła w Bogocie rekord Europy w podrzucie oraz 16 rekordów Polski (U17, U 20, U 23, Elite). Ostatnim Polakiem, który zaliczył 6 podejść podczas Mistrzostw Świata był Andrzej Kozłowski w 2001 roku.

- Od początku roku budowałam formę na Mistrzostwa Świata U17. Od tamtej pory starałam się utrzymać formę na poziomie. Każdy kto mnie śledzi będzie wiedział jak to wyglądało. Ciężko ułożyć mi zdanie, które wyrazi ile włożyłam pracy, czasu, łez, poświęcenia i wielu wyrzeczeń, aby aż wystartować na Mistrzostwach Europy U20, a co dopiero Mistrzostwa Świata. Mój start na mistrzostwach kończy sezon 2022. Uważam, że zakończyłam ten rok najlepszym wynikiem, jaki byłam wstanie zrobić. Rekordy życiowe, Polski i Europy (72+95). Za dużo mam emocji w sobie, jedyne co mogę powiedzieć jestem z siebie dumna – napisała Oliwia Drzazga na Instagramie tuż po zawodach.

W listopadzie Oliwia została Mistrzynią Polski, a informowaliśmy o tym TUTAJ. Na swoim koncie ma także wicemistrzostwo świata juniorów do lat 17, które wywalczyła w tym roku w Meksyku.

Oliwia Drzazga trenuje w UMLKS Radomsko w sekcji podnoszeniu ciężarów pod okiem Sławomira Bery.

Więcej o:
oliwia drzazga podnoszenie ciężarów umlks umlks radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE