Oliwia Drzazga ze złotem Mistrzostw Polski

Oliwia Drzazga ze złotem Mistrzostw Polski Fot. screen/YT

Na pomoście w Nowy Tomyślu podczas rozgrywanych Mistrzostw Polski (4-6 listopada) w podnoszeniu ciężarów seniorów i seniorek, Oliwia Drzazga reprezentantka UMLKS Radomsko wywalczyła złoty medal w kat. do 49 kg.

Oliwia Drzazga to aktualna Wicemistrzyni Świata i Wicemistrzyni Europy w kategorii do lat 17. Na co dzień trenuje w UMLKS Radomsko w sekcji podnoszeniu ciężarów pod okiem Sławomira Bery.

Na mistrzostwach w Nowym Tomyślu Oliwia Drzazga w rwaniu podjęła próby z wagą na sztandze 62, 65 i 68 kilogramów. Wszystkie próby zaliczone. W podrzucie uzyskała wyniki 83, 87 i 90 kg. W dwuboju dało to łączny rezultat 158 kg i tym samym tytuł Mistrzyni Polski. Drugie miejsce zdobyła Andżelika Młynarczyk (133 kg) z klubu Olimpijczyk Łuków, a trzecie Agnieszka Broncel (129 kg) z HKS Szopieniece Katowice.

- Dziś ponownie zostałam Mistrzynią Polski seniorek. Bardzo mnie ten sukces cieszy, patrząc na fakt, iż niedawno miałam start na Mistrzostwach Europy do lat 20. Jestem bardzo zadowolona z wyniku, chociaż jest niedosyt w rwaniu. Mimo wszystko pokazałam po ME, że jestem w stanie utrzymać formę i nawet dołożyć do wyniku – powiedziała naszemu portalowi Oliwia Drzazga, tuż po dekoracji.

Jeszcze dziś o godz 18.00 w kat. 87 kg startuje druga reprezentantka UMLKS, Katarzyna Kozera.