Rekordowa liczba wniosków o 500 plus

Rekordowa liczba wniosków o 500 plus

Mijają dwa tygodnie od kiedy rozpoczął się nowy okres na składanie wniosków o świadczenie 500 plus. Od tego roku przysługuje ono każdemu dziecku w rodzinie, niezależnie od dochodu. Od 1 lipca ruszyła elektroniczna możliwość składania wniosków, a od 1 sierpnia będzie można również tradycyjnie złożyć papier do urzędu. Ile wniosków już wpłynęło do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku?

Program Rodzina 500 plus realizowany jest od 2016 roku. W pierwotnej wersji przeznaczony był dla drugiego i każdego kolejnego dziecka w rodzinie. W przypadku pierwszego dziecka obowiązywał próg dochodowy.

Rządowy program prorodzinny i prodemograficzny w dużej mierze opierał się właśnie o to świadczenie. Jednym z jego celów miało być poprawienie dzietności polskich rodzin.

Świadczenie 500 plus jest to comiesięczne świadczenie w kwocie 500 zł (nieopodatkowane), wypłacane w tym roku na każde dziecko w rodzinie niezależnie od dochodów.

Ile wniosków wpłynęło w Radomsku?

Przez te dwa tygodnie od 1 lipca, momentu w którym ruszyła możliwość składania wniosków – do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku wpłynęło ich 1231. To prawie tyle ile w zeszłym roku na to samo świadczenie wpłynęło w okresie od  1 lipca do 13 września. Wtedy w przeciągu dwóch i pół miesiąca wpłynęło 1890 wniosków. Natomiast w okresie 2017/2018 wydano w sumie 2951 wniosków. Obecnie 500 plus wypłacane było dla 3,6 mln dzieci. Zmiany w ustawie obejmą dodatkowe 3,2 mln dzieci.

Od kiedy wypłata świadczenia?

Nie będzie trzeba czekać do września na wypłatę świadczenia. Z informacji przekazanych nam przez radomszczański MOPS wynika, że świadczenie po jego pozytywnym rozpatrzeniu (czy nie zawiera błędów) jest wypłacane na bieżąco.

Jak złożyć wniosek?

E-wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS, ePUAP oraz bankowości elektronicznej. Natomiast od 1 sierpnia wniosek papierowy można zanieść do urzędu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Więcej o:
radomsko 500 plus radomsko mops program rodzina 500 plus radomsko mops radomsko wnioski o 500 plus mops radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE